La Liga. Barcelona wyszarpała zwycięstwo z Betisem, Messi głównym asystentem

2020-02-10, 10:30

Lionel Messi (C) cieszy się z bramki wspólnie z kolegami z drużyny. Foto: PAP/EPA/RAUL CARO

W niedzielę w Hiszpanii rozegrano pięć spotkań 23. kolejki La Liga. FC Barcelona pokonała w Sevilli tamtejszy Betis 3:2 (2:2). Gole dla drużyny trenera Quique Setiena strzelali Holender Frenkie de Jong (9'), Sergio Busquets (45+3') i Francuz Clement Lenglet (73'), a przy każdej z tych bramek asystę zanotował Argentyńczyk Lionel Messi.

• W innych niedzielnych meczach Espanyol wygrał z Mallorcą 1:0 (0:0), Real Sociedad pokonał Athletic Bilbao 2:1 (0:0), a Celta Vigo zwyciężyła Sevillę 2:1 (0:1)
  • W tabeli prowadzi Real (52 pkt) przed Barceloną (49 pkt) i Getafe (42 pkt)

To był na pewno sentymentalny mecz trenera Barcelony Quique Setiena. Zatrudniony od stycznia w katalońskim klubie szkoleniowiec pracował w ekipie z Sewilli w latach 2017-19 i osiągał dobre wyniki. Żaden inny szkoleniowiec tego zespołu nie miał tak wysokiego odsetka zwycięstw, do tego pod jego wodzą drużyna z Sewilli wygrała z Barceloną na Camp Nou 4:3 w listopadzie 2018 roku.

W niedzielę stanął po drugiej stronie i po ciekawym spotkaniu wywiózł ze stolicy Andaluzji trzy punkty.

Do przerwy gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie i dwukrotnie je tracili. Na gola Sergio Canalesa z rzutu karnego odpowiedział w dziewiątej minucie Holender Frenkie de Jong, a na trafienie w 26. minucie Francuza Nabila Fekira - Sergio Busquets w doliczonym czasie pierwszej połowy.

O zwycięstwie gości przesądził francuski obrońca Clement Lenglet, który w 72. minucie popisał się efektownym uderzeniem głową z kilkunastu metrów.

Francuscy strzelcy goli nie dokończyli tego meczu. Fekir zobaczył czerwoną kartkę w 76. minucie, a Lenglet trzy minuty później (w obu przypadkach za dwie żółte kartki).

Barcelona cały czas musi sobie radzić w ofensywie bez kontuzjowanych Urugwajczyka Luisa Suareza i Francuza Ousmane'a Dembele, a za kartki w niedzielę pauzował Gerard Pique.

"Barca" ma 49 punktów i traci trzy do Realu. "Królewscy", którzy w środku tygodnia odpadli w ćwierćfinale Pucharu Króla po porażce z Realem Sociedad Sen Sebastian 3:4, w La Liga kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa.

Niedzielna wyjazdowa wygrana z Osasuną 4:1 była piątą z rzędu, a 15. w sezonie. Jedynej porażki Real doznał 17 października z beniaminkiem z Majorki 0:1.

Trzecie w tabeli Getafe traci do lidera z Madrytu 10 punktów. Betis jest trzynasty.