Serie A. Ronaldo dwukrotnie pokonał Drągowskiego, Fiorentina bezradna w meczu z Juventusem

2020-02-02, 15:17

Cristiano Ronaldo z Juventusu podczas meczu z Fiorentiną we włoskiej Serie A. Foto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Cristiano Ronaldo wykorzystał dwa rzuty karne przeciwko Bartłomiejowi Drągowskiemu, a Juventus Turyn pokonał u siebie Fiorentinę 3:0 w 22. kolejce włoskiej Serie A. W bramce "Starej Damy" całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.

• Juventus wciąż jest na pozycji lidera tabeli i o sześć punktów wyprzedza Inter Mediolan
  • "CR7" jest drugim strzelcem w klasyfikacji - 19 bramek. Prowadzi Ciro Immobile z Lazio Rzym - 23 gole

Ronaldo wykorzystał pierwszą "jedenastkę" w 40. minucie po tym, jak jeden z obrońców gości zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Drągowski rzucił się w dobrą stronę, ale strzał Portugalczyka był zbyt precyzyjny i poza zasięgiem polskiego bramkarza.

Drugi raz gwiazdor "Starej Damy" trafił z karnego w 80. minucie, ponownie uderzając precyzyjnie przy tym samym słupku. Polak wybrał tym razem drugą stronę bramki.

Wynik ustalił w doliczonym czasie Holender Matthijs de Ligt.

To już dziewiąty z rzędu ligowy mecz Juventusu, w którym Ronaldo wpisał się na listę strzelców. Ostatnim piłkarzem tego klubu, który mógł pochwalić się taką serią, był Francuz David Trezeguet w 2005 roku.

Portugalczyk ma 19 trafień w tym sezonie i jest drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Serie A. Prowadzi Ciro Immobile z Lazio Rzym z 23 golami.

Prowadzący w tabeli Juventus ma 54 punkty i o sześć wyprzedza wicelidera Inter Mediolan, który jeszcze w tej kolejce nie grał. Wieczorem zmierzy się na wyjeździe w niedzielę. Trzecie Lazio ma 46 "oczek", ale rozegrało o dwa spotkania mniej od turyńczyków.

Fiorentina jest na 14. pozycji z dorobkiem 25 "oczek".