Serie A: Bartłomiej Drągowski bohaterem Fiorentiny. Niesamowity gol Ilicicia [WIDEO]

2020-01-26, 07:26

Bartłomiej Drągowski. Foto: PAP/EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Obroniony rzut karny przez Bartłomieja Drągowskiego zapobiegł porażce Fiorentiny w 21. kolejce włoskiej Serie A. Wydarzeniem dnia było jednak szczególnych rozmiarów zwycięstwo Atalanty Bergamo nad Torino (7:0), a ozdobą meczu jedno z trafień Josipa Ilicicia.

• Torino nigdy wcześniej nie przegrało tak wysoko przed własną publicznością
  • To trzecie wysokie zwycięstwo Atalanty w ostatnich tygodniach. Na początku tego roku podopieczni trenera Gian Piero Gasperiniego wygrali z Parmą 5:0, a w grudniu takim samym wynikiem rozbili AC Milan
  • W meczu Fiorentina - Genoa w 90. minucie wszedł na boisko piłkarz gości, Filip Jagiełło

Pogrom w Turynie

W 53. minucie Ilicic zauważył wysuniętego przed pole karne bramkarza Salvatore Sirigu i od razu uderzył na bramkę z rzutu wolnego. Trafił prawie idealnie pod poprzeczkę, nie pozostawiając golkiperowi najmniejszych szans.

Był to czwarty gol spotkania. Kilkadziesiąt sekund później Słoweniec wykorzystał sytuację sam na sam z włoskim bramkarzem i skompletował hat-trick, a wcześniej trafił również w 17. minucie. Pozostałe bramki uzyskali Niemiec Robin Gosens (29.) oraz Kolumbijczycy Duvan Zapata (45+1. z karnego) i Luis Muriel (86. z karnego i 88.).

W końcowym kwadransie z boiska za czerwone kartki usunięci zostali zawodnicy gospodarzy: Armando Izzo (76.) i Serb Sasa Lukic (89.).

Serie A: Milan kontynuuje serię zwycięstw. Piątek znów tylko rezerwowym

Polska bramkarzami stoi

Bartłomiej Drągowski został bohaterem zremisowanego meczu, po tym jak odbił nogami strzał z rzutu karnego Domenico Criscito. Oprócz tej, pokazał jeszcze kilka innych świetnych interwencji i to głównie dzięki niemu zespół z Florencji nie przegrał spotkania.

W lepszym humorze, mimo puszczonej bramki, jest Łukasz Skorupski, gdyż jego Bolonia wygrała na wyjeździe 3:1 ze SPAL, w którym 90. minut zagrał Arkadiusz Reca, a Thiago Cionek dostał żółtą kartkę i został zmieniony w przerwie. Cały mecz na ławce przesiedział Bartosz Salamon.