PŚ w skokach: Dawid Kubacki napisał kolejny rozdział historii. Polak znów najlepszy

2020-01-19, 14:54

Dawid Kubacki . Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt, zdobywając 0.3 pkt więcej niż drugi Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał mini turniej Titisee-Neudstadt Five. Reprezentant Polski poprawił historyczny rekord miejsc na podium w kolejnych konkursach Pucharu Świata.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner chwali Kubackiego (IAR)
+
  • W Titisee-Neustadt Five decydują noty z pięciu oddanych skoków: podczas piątkowych kwalifikacji oraz sobotniej i niedzielnej serii konkursu indywidualnego
  • Mini turniej w Niemczech jest ostatnim przed PŚ w Zakopanem

W sezonie 2019/2020 skoczkowie rywalizują w 41. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach.

PŚ W SKOKACH NARCIARSKICH 2019/2020 - SERWIS SPECJALNY

Dawid Kubacki jest w życiowej formie. Druga wygrana w Titisee-Neustadt potwierdza aspiracje Polaka do walki o najwyższe cele. Piotr Żyła zajął 8. miejsce, Kamil Stoch był 24. Na najniższym stopniu podium stanął Timi Zajc. W końcowej tabeli Titisee-Neustadt Five, Kubacki stracił do Kobayashiego 5.4 pkt.

To ósme kolejne podium polskiego skoczka. Do tej pory polskim rekordem było sześć zawodów, dokonali tego Adam Małysz i Kamil Stoch.

Lider PŚ Niemiec Karl Geiger został sklasyfikowany na piątej pozycji.

Awansu do serii finałowej nie wywalczyli: 39. Stefan Hula, 41. Aleksander Zniszczoł i 49. Maciej Kot.

Dawid Kubacki znów na najwyższym podium. Brawo! Dziękujemy! - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.