PlusLiga: MKS Będzin sprawił sensację. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z drugą porażką

2020-01-18, 21:16

Zawodnicy MKS Będzin . Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w siatkarskiej PlusLidze. Outsiderzy z MKS Będzin ograli broniącą tytułu Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:19). Porażka kosztowała kędzierzynian utratę prowadzenia w ligowej tabeli na rzecz VERVY Warszawa Orlen Paliwa, która w trzech setach wygrała z Visłą Bydgoszcz.

Drugi trener ZAKSY Michał Hadała podkreśla, że jego zespół zagrał dużo poniżej możliwości (IAR)
+

Podopieczni Jakuba Bednaruka odnieśli dopiero czwarte zwycięstwo w sezonie, należy jednak zauważyć, że ich forma systematycznie rośnie - zanotowali 4. wygraną w ostatnich 6. starciach.

Mecz mógł się skończyć dużo wcześniej - przy stanie 2:0 będzinianie mieli przewagę 19:15, a następnie piłkę meczową przy stanie 28:27.

- W końcu dopadłem moje Nemezis - napisał trener MKS-u, Jakub Bednaruk. Była to dopiero druga przegrana ZAKSY w tym sezonie.

MKS Będzin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:19).

MKS Będzin: Rafał Faryna, Dawid Gunia, Grzegorz Pająk, Artur Ratajczak, Rafał Sobański, David Sossenheimer - Michał Potera (libero) - Konrad Buczek, Jan Fornal, Michał Superlak

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Arpad Baroti, Simone Parodi, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski - Paweł Zatorski (libero) - Piotr Łukasik, David Smith, Przemysław Stępień, Sebastian Warda.

Potknięcie kędzierzynian wykorzystali siatkarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa. Wicemistrzowie Polski pokonali na Torwarze zamykającą tabelę BKS Visłę Bydgoszcz bez straty seta i objęli prowadzenie w ligowej tabeli. Dla bydgoszczan była to z kolei piętnasta porażka w... piętnastym meczu.

Wyniki meczów 15. kolejki i tabela ekstraklasy siatkarzy:

2020-01-17:

Indykpol AZS Olsztyn - Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 21:25)
Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:19, 25:21, 20:25, 25:21)