PŚ w skokach: Dawid Kubacki przeszedł do historii. Wielki triumf polskiego skoczka

2020-01-18, 15:33

Dawid Kubacki. Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Dawid Kubacki poprawił osiągnięcia Adama Małysza i Kamila Stocha. Jako pierwszy w historii polski skoczek stanął na podium w siedmiu kolejnych konkursach Pucharu Świata. W sobotni wieczór wygrał konkurs w Titisee-Neustadt.

Zdaniem Bartłomieja Kłuska, Stoch i Żyła mogą wkrótce ponownie zajmować miejsca na podium (IAR)
+
  • O wygranej w Titisee-Neustadt Five decydują noty z pięciu oddanych skoków: podczas piątkowych kwalifikacji oraz sobotniej i niedzielnej serii konkursu indywidualnego
  • Mini turniej Titisee-Neustadt Five jest ostatnim przed PŚ w Zakopanem

W sezonie 2019/2020 skoczkowie rywalizują w 41. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach.

PŚ W SKOKACH NARCIARSKICH 2019/2020 - SERWIS SPECJALNY

Dawid Kubacki nie miał sobie równych. W obu seriach oddał najdłuższe skoki, wyprzedzając Stefana Krafta (o 6.4 pkt.) i Ryoyu Kobayashiego (o 7.3 pkt.). Polak po raz szesnasty w karierze stanął na podium Pucharu Świata.

Kamil Stoch był ósmy, Piotr Żyła dziewiąty.

Lider Pucharu Świata Karl Geiger zakończył zawody na 12. pozycji. Do drugiej serii nie awansowali Aleksander Zniszczoł (34.), Stefan Hula(40.) i Maciej Kot (46.).

Kubacki dzięki wygranej awansował też na drugie miejsce w mini turnieju Titisee-Neustadt Five.

W niedzielę następny konkurs w Titisee-Neustadt. Początek o 15.15.