ATP Auckland: pewna wygrana Huberta Hurkacza. Polak w drugiej rundzie

2020-01-13, 09:50

Hubert Hurkacz. Foto: Shutterstock.com/Mai Groves

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju ATP na twardych kortach w nowozelandzkim Auckland z pulą 610 tysięcy dolarów. Polski tenisista pokonał Włocha Lorenzo Sonego 7:5, 6:3.

• Dla Hurkacza to już czwarte zwycięstwo w 2020 roku
  • Polak nie dał się rywalowi przełamać ani razu
  • Już 20 stycznia w Melbourne rozpocznie się Australian Open

Niepokonany

22-letni wrocławianin w tym roku pozostaje niepokonany. Wygrał trzy mecze singlowe w drużynowych zawodach ATP w Sydney, a teraz poradził sobie z nieco niżej notowanym w rankingu ATP zawodnikiem z Turynu.

Hurkacz ani raz nie stracił swojego podania, a rywal miał tylko cztery break pointy. Polak bardzo skutecznie serwował, choć to Włoch miał więcej asów (9-4).

Przełamania na wagę wygranej

O sukcesie Hurkacza w pierwszej partii zdecydowało przełamanie w 12., najdłuższym w tej części spotkania gemie. W drugim secie nastąpiło to w czwartym gemie, a najwyżej notowany z polskich tenisistów wykorzystał drugą piłkę meczową po godzinie i 48 minutach gry.

Był to drugi pojedynek tych zawodników. W 2018 roku w Budapeszcie lepszy w trzech setach był Sonego, który podobnie jak Polak w poprzednim sezonie wygrał pierwszy w karierze turniej ATP (na trawie w tureckiej Antalyi).

Kolejnym rywalem Hurkacza będzie w Auckland zwycięzca potyczki między Amerykaninem Francesem Tiafoe a szwedzkim kwalifikantem Mikaelem Ymerem.