X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie Noworoczne Rodziny Olimpijskiej. Nagrodzono gwiazdy, wyróżniono młodych, pożegnano kończących karierę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 19:50
W sobotę w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne Rodziny Olimpijskiej. Wzięli w nim udział m.in. mistrzowie i medaliści olimpijscy, trenerzy, działacze klubów, polskich związków sportowych i terenowych struktur PKOl, a także prezydent RP Andrzej Duda.
Prezydent RP Andrzej Duda oraz uczestnicy noworocznego spotkania Rodziny Olimpijskiej
Prezydent RP Andrzej Duda oraz uczestnicy noworocznego spotkania Rodziny OlimpijskiejFoto: PAP/Piotr Nowak
  • Honorowym gościem wieczoru był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda
  • W spotkaniu wziął także udział Minister Sportu Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk
  • Polskie Radio jest patronem Spotkania Noworocznego 
  • Na stronie portalu PolskieRadio24.pl będzie można zobaczyć reportaż ze spotkania 
PKOL artykolowka zobacz więcej.jpg
100-lecie PKOl

Gospodarzem Spotkania był Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. W swoim wystąpieniu krótko podsumował osiągnięcia polskiego sportu w roku 2019, zwracając przy tym uwagę, że był to rok obchodów 100-lecia polskiego ruchu olimpijskiego. Narodowym Patronatem objął je Prezydent RP, zaś ich mecenasem był Sponsor Strategiczny PKOl – PKN ORLEN. Polskie Radio było patronem medialnym obchodów.  

PolskieRadio24.pl

Andrzej Kraśnicki chciał szczególną uwagę zwrócić na to, że już za niewiele ponad pół roku w Tokio rozpoczną się Igrzyska XXXII Olimpiady – obecnie trwa rywalizacja o wywalczenie kwalifikacji na tę najważniejszą imprezę sportowa czterolecia. Opinia publiczna, tak jak środowisko sportowe, liczy na osiągnięcie przez biało-czerwonych w japońskiej stolicy lepszych wyników niż te z kilku ostatnich igrzysk (Polska zdobywała na nich po 10-11 medali).

- Wyciskali łzy z naszych oczu, zwłaszcza kiedy dzięki ich błyskotliwym występom mogliśmy usłyszeć "Mazurka Dąbrowskiego" i oglądać jak na najwyższy maszt jest wciągana biało-czerwona flaga. (...) Najbardziej jestem wdzięczny za to, że poznałem panią Irenę Szewińską. Nie ma jej już z nami, pozostało po niej wspomnienie. Pozostaje ona najbardziej utytułowaną multimedalistką olimpijską w Polsce. To wielka dama polskiego sportu i lekkiej atletyki - zaznaczył prezydent RP Andrzej Duda.

Podziękował też sportowcom za wszystkie sukcesy z 2019 roku oraz zwrócił uwagę, że kolejny zaczął się bardzo udanie - od sukcesu Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni.

- Oby to był dobry omen. Mam nadzieję, że jeszcze dziesiątki takich gratulacji będziemy w tym roku składać. Także piłkarzom po mistrzostwach Europy. W swoim Orędziu Noworocznym mówiłem, że będzie to rok wielkiego polskiego sukcesu, także w sporcie - podkreślił Duda.

W trakcie Noworocznego Spotkania wręczono doroczne Wielkie Honorowe Nagrody Sportowe PKOl im. Piotra Nurowskiego. Pod koniec ubiegłego roku Kapituła Nagrody postanowiła, że laureatami za rok 2019 zostali: w kategorii Sportowiec – Paweł FAJDEK (la), który w Dausze zdobył czwarty w karierze złoty medal mistrzostw świata w rzucie młotem, w kategorii Drużyna - wioślarze z "czwórki” bez sternika (Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski) – mistrzowie świata z Linzu, a w kategorii Trener – Malwina Wojtulewicz-Sobierajska, która sprawuje opiekę szkoleniową nad młociarzami: Wojciechem Nowickim i Joanną Fiodorow.

Paweł Fajdek 1200 PAP.jpg
Fajdek, Wojtulewicz-Sobierajska i czwórka bez sternika. Nagroda Sportowa PKOl im. Piotra Nurowskiego za 2019 rok przyznana

W podziękowaniu za udzielane wsparcie Polski Komitet Olimpijski nagrodził również sponsorów, w tym PKN ORLEN, który od 2017 roku jest jego sponsorem strategicznym.

- Z satysfakcją wspieramy Polski Komitet Olimpijski, a przede wszystkim polskich sportowców, dzięki osiąganym sukcesom są znakomitymi ambasadorami Polski za granicą. Wierzę, że angażując się w sport, motywujemy też naszych rodaków do aktywności i zdrowego stylu życia. Nasze wyniki finansowe przełożyły się na wzrost zaangażowania we wsparcie polskiego sportu. To przemyślana decyzja, wynikająca nie tylko ze społecznej odpowiedzialności, ale także uwarunkowana biznesowo. Razem możemy osiągnąć więcej z korzyścią dla obu stron – mówił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Polski Komitet Olimpijski – wręczając okolicznościowe upominki – symbolicznie podziękował 10 polskim związkom sportowym (Judo, Kajakowemu, Kolarskiemu, Koszykówki, Lekkiej Atletyki, Narciarskiemu, Piłki Siatkowej, Strzelectwa Sportowego, Towarzystw Wioślarskich i Zapaśniczemu), których zawodnicy w minionym roku zanotowali największe sukcesy w imprezach międzynarodowych.

Andrzej Rogoyski 1200.jpg
Andrzej Rogoyski: sport jest obecny w Polskim Radiu. To jego tętniące serce

Wręczono też doroczne Nagrody Nadziei Olimpijskich im. Eugeniusza Pietrasika, przyznawanych wyróżniającym się młodym zawodnikom – tym razem Nagrody trafią do przedstawicieli sportów wodnych, kajakarka Helena Wiśniewska oraz wioślarz Fabian Barański.

Uczestnicy Spotkania będą także świadkami oficjalnego pożegnania przez PKOl medalistów olimpijskich, którzy w roku 2019 postanowili zakończyć kariery sportowe. To: lekkoatleta Tomasz Majewski, wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj-Smolińska oraz zapaśniczka Monika Michalik. 

(ah, PKOl)

Zobacz więcej na temat: SPORT PKOl

Czytaj także

MŚ w wioślarstwie: grad medali Polaków. Złoto i dwa srebra biało-czerwonych

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 20:18
Trzy medale wywalczyli w sobotę polscy wioślarze podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Linzu. Złoto zdobyła czwórka bez sternika w składzie Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski. Na drugim stopniu stanęły też czwórki podwójne: żeńska w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann oraz męska w składzie Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

MŚ w wioślarstwie: czwarty medal biało-czerwonych. Brąz dwójki bez sternika

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 14:34
Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobyli w Linzu brązowy medal wioślarskich mistrzostw świata w rywalizacji dwójek podwójnych. Złoty medal wywalczyli Chińczycy, a srebrny - osada z Irlandii. To drugi wspólny sukces Ziętarskiego i Biskupa - w 2017 roku zdobyli srebro mistrzostw świata w Sarasocie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gala 100-lecia PKOl. Thomas Bach: jestem pewien, że to organizacja o wspaniałej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 20:37
- Polski Komitet Olimpijski to wspaniała historia, promocja sportu i olimpijskich wartości - podkreślił Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego podczas Gali 100-lecia PKOl w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceremonia w Teatrze Wielkim wzruszyła Anitę Włodarczyk. "Będę to długo pamiętała"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 13:27
Podczas sobotniej gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego Anita Włodarczyk odebrała przyznany jej złoty medal igrzysk olimpijski w Londynie (2012). Polska młociarka nie ukrywała, że ceremonia ją wzruszyła. - Długo będę pamiętała tę ceremonię - zapewniła. 
rozwiń zwiń