X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Film dokumentalny niemieckiej telewizji ARD ujawnia aferę dopingową wśród ciężarowców

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 15:20
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) przyjrzy się zarzutom dotyczącym dopingu w podnoszeniu ciężarów, wysuniętym przez niemiecką stację telewizyjną ARD w wyemitowanym w niedzielę filmie dokumentalnym.
Podnoszenie ciężarów
Podnoszenie ciężarówFoto: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
  • Film dokumentalny stacji ARD wywołał burzę w mediach 
  • W 2014 roku ARD jako pierwsza poruszyła temat dopingu w Rosji 
  • Od 1 stycznia szefem WADA jest były minister sportu Witold Bańka 

IWF ukrywała przypadki dopingu? 

- WADA może potwierdzić, że jej niezależny departament śledczy jest świadomy zarzutów i będzie kontynuował dochodzenie w sprawie potencjalnych naruszeń Światowego Kodeksu Antydopingowego. Ponieważ dochodzenie jest w toku, WADA powstrzyma się od dalszych komentarzy w tej sprawie - napisano w oświadczeniu WADA.

Według autorów filmu Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) przez lata ukrywała przypadki dopingu, co miał tolerować jej prezydent Węgier Tamas Ajan. Powszechną praktyką miało być także pomijanie przy kontrolach antydopingowych czołowych zawodników, w tym medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

W filmie występuje m.in. reprezentantka Tajlandii Rattikan Gulnoi, brązowa medalistka igrzysk w 2012 roku w Londynie w kategorii 58 kg, która przyznała się do stosowania jako 18-latka sterydów anabolicznych. Z kolei lekarz kadry Mołdawii Dorin Balmus ujawnił kulisy manipulowania próbkami moczu, przekazywanymi inspektorom WADA.

O nieprawidłowości, jakie miały miejsce w podnoszeniu ciężarów, oskarżył szefa IWF prezes niemieckiej federacji Christian Baumgartner.

- Ajan przez dziesięciolecia tolerował negatywne zjawiska w ciężarach, w tym czasie w dyscyplinie panoszyła się korupcja - powiedział Baumgartner.


80-letni dziś Ajan od 1975 roku pełnił funkcję sekretarza generalnego IWF, a w 2000 stanął na czele federacji.

ARD ujawniła temat dopingu w Rosji 

Niemiecka stacja podkreśliła, że przed emisją filmu wystąpiła do IWF z pytaniami dotyczącymi działalności federacji, ale odpowiedzi nie otrzymała.

ARD jako pierwsza - w głośnym filmie dokumentalnym z grudnia 2014 roku - poruszyła temat dopingu w Rosji, w który zaangażowane były władze państwowe i krajowe federacje sportowe. W efekcie WADA oraz Międzynarodowy Komitet Olimpijski nałożyły na ten kraj sankcje, które niedawno zostały przedłużone. Rosyjscy sportowcy nie będą mogli startować w tegorocznych igrzyskach olimpijskich Tokio i za dwa lata w Pekinie w swoich barwach, ale możliwy ma być występ reprezentantów tego kraju nieuwikłanych w doping pod neutralną flagą.

Od 1 stycznia szefem WADA jest Witold Bańka.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podnoszenie ciężarów. Torochtij pozbawiony złotego medalu igrzysk w Londynie, Bonk wicemistrzem

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 20:34
Ukraiński sztangista Oleksij Torochtij został pozbawiony złotego medalu, który zdobył w igrzyskach Londyn 2012. Mistrzem olimpijskim w kat.105 kg. jest więc Irańczyk Navab Nasirshelal, a wice - Bartłomiej Bonk. Relokację medali musi jeszcze zatwierdzić MKOl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe wyzwanie Witolda Bańki. Zaczyna kadencję w WADA

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 09:51
W środę oficjalnie rozpoczęła się kadencja Witolda Bańki na stanowisku szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Zastąpi Craiga Reedie'ego, który funkcję tę pełnił od 2014 roku. Kadencja trwa trzy lata, ale zwyczajowo jest przedłużana o kolejne trzy
rozwiń zwiń