Serie A: Napoli wygrywa pierwszy raz od października. Asysta Piotra Zielińskiego

2019-12-23, 07:16

Piłkarze Napoli po zdobytej bramce . Foto: PAP/EPA/ELISABETTA BARACCHI

SSC Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie, wygrało na wyjeździe z Sassuolo 2:1 w ostatnim meczu 17. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Było to ich pierwsze ligowe zwycięstwo od 19 października.

Na stadionie w Reggio Emilia piłkarze z Neapolu zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Po rzucie rożnym piłka skozłowała, a wepchnął ją do własnej siatki reprezentant Gwinei Równikowej Pedro Obiang, próbując ubiec Elifa Elmasa, choć niektóre źródła to reprezentantowi Macedonii Północnej przypisały tego gola.

Wcześniej Sassuolo prowadziło po bramce Iworyjczyka Hameda Traore, a Napoli wyrównało po trafieniu Brazylijczyka Allana, któremu podał piłkę Zieliński.

Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie, a Milik był na boisku do 76. minuty. Zmienił go Belg Dries Mertens.

Pracujący od 10 dni pod wodzą trenera Gennaro Gattuso neapolitańczycy, którzy odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo od 19 października, awansowali na ósme miejsce w tabeli, ale mają bardzo dużą stratę do czołówki. 11 punktów dzieli ich od Romy, która zajmuje czwartą lokatę, ostatnią premiowaną udziałem w Lidze Mistrzów.

W derbach Lombardii Atalanta rozbiła AC Milan 5:0. Festiwal strzelecki rozpoczął Argentyńczyk Alejandro Gomez, a w drugiej połowie do siatki trafili Chorwat Mario Pasalic, dwukrotnie Słoweniec Josip Ilicic i na zakończenie Kolumbijczyk Luis Muriel, który z 10 golami jest czołówce ligowych strzelców.

Piątek pojawił się na boisku w 65. minucie, gdy jego drużyna przegrywała 0:3. Pod koniec meczu publiczność w Bergamo złośliwie skandowała: "Serie B, Serie B".

>>>

W innych niedzielnych meczach ligowych Lecce przegrało 2:3 z Bologną, z Łukaszem Skorupskim między słupkami (obie bramki puścił w ostatnich pięciu minutach spotkania), a Parma zremisowała z Brescią 1:1.

Juventus swój mecz 17. kolejki rozegrał już w środę (wygrana na wyjeździe z Sampdorią 2:1), aby w niedzielę móc walczyć w dalekim Rijadzie z Lazio Rzym o Superpuchar Włoch. Piłkarze "Starej Damy", z Wojciechem Szczęsnym w bramce, przegrali ze stołeczną drużyną 1:3.W sobotę Inter pokonał Genoę 4:0.

>>>

Zespoły z Mediolanu i Turynu z dorobkiem 42 pkt plasują się na czele tabeli Serie A, która po świąteczno-noworocznej przerwie wznowi rozgrywki 5 stycznia.