Serie A: wysoka wygrana pozwoliła Interowi wrócić na pozycję lidera. Drużyna Polaka bez szans

2019-12-22, 08:07

17-letni piłkarz Interu Sebastiano Esposito zdobył gola z rzutu karnego w meczu z Genoą . Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Inter Mediolan pewnie pokonał na własnym stadionie Genoę CFC 4:0 w meczu 17. kolejki włoskiej Serie A. Wygrana pozwoliła "nerrazurrim" powrócić na fotel lidera rozgrywek. W barwach pokonanych przez 62 minuty grał Filip Jagiełło.

• Kolejny raz skutecznością błysnął Romelu Lukaku, a jednego z goli zdobył także 17-letni Sebastiano Esposito
  • Inter zrównał się punktami z Juventusem, ale ma korzystniejszy bilans bramkowy od "bianconerich"
  • W niedzielę swoje mecze rozegrają m.in. drużyny Krzysztofa Piątka oraz Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego

Błysk nastolatka

Bohaterem meczu na San Siro był Romelu Lukaku. Belgijski napastnik strzelił dwa gole, łącznie ma już dwanaście w tym sezonie Serie A.

Pozostałe trafienia dla Interu w sobotnim meczu były dziełem Roberto Gagliardiniego i zaledwie 17-letniego Sebastiano Esposito, który wykorzystał rzut karny.

W ekipie gości do 62. minuty grał Filip Jagiełło. To jego trzeci ligowy występ w sezonie, ale pierwszy w podstawowym składzie.

Czas na Superpuchar

Inter ma 42 punkty, podobnie jak Juventus, który już trzy dni wcześniej wygrał z Sampdorią Genua 2:1. Tak wczesny termin wynikał z faktu, że "Stara Dama" zagra w niedzielę mecz o Superpuchar Włoch z Lazio Rzym.

Ta ostatnia kolejka

Obecna kolejka Serie A jest ostatnią w 2019 roku.

AC Milan, którego piłkarzem jest Krzysztof Piątek, zmierzy się w niedzielę w Bergamo z Atalantą. Spotkanie zaplanowano na godzinę 12.30.

Tego samego dnia o 20.45 swój mecz rozegra także rozczarowujące w tym sezonie Napoli, którego piłkarzami są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Wicemistrz Włoch, mający podobnie jak AC Milan 21 punktów, zmierzy się na wyjeździe z Sassuolo.