Bundesliga. Zabójcza końcówka Bayernu, Wolfsburg przegrał w Monachium. Asysta Lewandowskiego

2019-12-21, 17:30

Robert Lewandowski w meczu z Wolfsburgiem. Foto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

W meczu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał VfL Wolfsburg 2:0 (0:0). Bramki dla Bawarczyków zdobywali Joshua Zirkzee i Serge Gnabry.

• Bayern walczy o ósmy z rzędu tytuł w Bundeslidze. Monachijczycy rządzą niepodzielnie od sezonu 2012/2013
  • W ostatniej kolejce Wolfsburg zremisował u siebie z Schalke 1:1, z kolei Bawarczycy wygrali na wyjeździe z Freiburgiem 3:1

W tym roku mistrz Niemiec nie spędzi zimy na fotelu lidera. Dla monachijczyków najważniejsze jest by jak najszybciej zbliżyć się do ekipy RB Lipsk i Borussii Monchengladbach.

Były mistrz wraca do Anglii. Nowy menedżer Evertonu

Od początku to gospodarze narzucili tempo drużynie "Wilków". Już w 13. minucie Thomas Mueller dośrodkowywał do Ivana Perisicia, a ten strzałem głową po raz pierwszy w meczu, zmusił bramkarza Wolfsburga do interwencji.

Chwilę później bardzo dobrą okazję do sprawienia niespodzianki na Allianz Arenie miał Felix Klaus, ale świetnie zachował się Manuel Neuer.

Kolejną dogodną sytuację mieli podopieczni trenera Hansiego Flicka. Z dystansu uderzał Mueller, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Koena Casteelsa.

Bawarczycy cały czas nacierali na stronę drużyny gości. Kolejną okazję w 28. minucie miał Serge Gnabry, ale piłkę na rzut rożny sparował belgijski golkiper VfL.

W końcówce pierwszej połowy szansę na gola zmarnował Coutinho, który otrzymał podanie od Roberta Lewandowskiego.

Bardzo dobrze mogli wejść w drugą część meczu podopieczni Olivera Glasnera. Otworzyć wynik mógł Jerome Roussillon, ale ostatecznie piłka nie trafiła do siatki bramki Neuera. Z kolei kapitalną paradą w 53. minucie popisał się Casteels, który obronił uderzenie Coutinho. Belg od początku meczu skutecznie powstrzymywał ataki monachijczyków.

Kolejną dobrą akcję przeprowadził Lewandowski z Alphonso Daviesem. Ten drugi dośrodkowywał w pole karne, gdzie niekryty był Mueller, ale w ostatniej chwili piłkę z głowy zawodnika Bayernu zdjął Roussillon, którzy uchronił VfL przed stratą gola.

Na dziesięć minut przed końcem "piłkę meczową" miał Maximillian Arnold. Zawodnik "Wilków" przymierzył z dystansu, ale piłka odbiła się od Benjamina Pavarda i minimalnie przeleciała obok słupka bramki Bawarczyków.

Sytuacja zmieniła się, gdy na murawie Allianz Arena pojawił się Joshua Zirkzee, który zmienił Coutinho. Chwilę po wejściu na boisko 18-latek otworzył wynik spotkania, wykorzystując asystę Muellera.

Po pierwszej bramce monachijczycy poszli za ciosem. Zaledwie kilka sekund później podanie Lewandowskiego, na bramkę zamienił Gnabry, który dobił ekipę Wolfsburga, ustalając rezultat na 2:0.

Po 17. seriach gier Bayern Monachium zajmuje trzecie miejsce w tabeli Bundesligi z dorobkiem 33 punktów. Liderem pozostaje RB Lipsk (37), z kolei drugą lokatę zajmuje Borussia Monchengladbach - 34 pkt, która w niedzielę zagra w Berlinie z Herthą.