PŚ w skokach: Doleżal ogłosił skład na kolejne zawody

2019-12-01, 19:21

Michal Doleżal . Foto: YouTube.com/TVP Sport (screen)

Trener polskich skoczków narciarskich Michal Doleżal ogłosił skład reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile 6-8 grudnia. Skoczkowie będą mogli powetować sobie stratę niedzielnego konkursu w Kuusamo.

• W niedzielę organizatorzy przegrali z silnym wiatrem, sobotę zawody wygrał Norweg Daniel Andre-Tande
  • Kamil Stoch zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej - do lidera traci 126 punktów
  • Tytułu broni Japończyk Ryoyu Kobayashi

W sezonie 2019/2020 skoczkowie rywalizują w 41. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach.

PŚ W SKOKACH NARCIARSKICH 2019/2020 - SERWIS SPECJALNY

Do Rosji pojadą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny i Klemens Murańka. Ci sami zawodnicy startowali też w konkursach w fińskim Kuusamo w tym tygodniu, przy czym ten niedzielny został odwołany z powodu zbyt silnego wiatru.

>>> TERMINARZ PŚ W SEZONIE 2019/2020

W klasyfikacji generalnej po dwóch konkursach prowadzi Norweg Daniel Andre Tande (200 pkt), który ma 60 punktów przewagi nad Słoweńcem Anže Laniškiem i 107 punktów nad Austriakiem Philippem Aschenwaldem. Stoch - 5. (75 pkt), Kubacki - 9. (58 pkt), Żyła - 19. (20 pkt), Kot - 22. (19 pkt), Hula - 31. (9 pkt), Wolny - 35. (4 pkt).

Konkursy w Niżnym Tagile zaplanowano na 7 i 8 grudnia.