Kamil Wilczek i Karol Świderski nie zwalniają tempa. Kolejne ligowe bramki Polaków

2019-11-24, 20:55

Kamil Wilczek strzelił gola dla Broendby IF w przegranym 1:2 (0:1) wyjazdowym spotkaniu 17. kolejki duńskiej ekstraklasy piłkarskiej z Aarhus GF. Z kolei Karol Świderski zdobył bramkę dla PAOK-u Saloniki w wygranym 1:0 (1:0) spotkaniu 11. kolejki greckiej ekstraklasy z AE Larisa.

• Wilczek wpisał się na listę strzelców w 76. minucie, wykorzystując podanie Simona Hedlunda. To jego 15. bramka w tym sezonie ligi duńskiej
  • To siódmy gol Świderskiego w tym sezonie w rozgrywkach ligowych. Polak grał do 69. minuty, w której został zmieniony przez Chubę Akpoma

Wilczek strzelił gola w 76. minucie przegranego na wyjeździe meczu z Aarhus 1:2 w 17. kolejce. Grał cały mecz, a w końcówce zobaczył żółtą kartkę. Broendby zajmuje w duńskiej lidze trzecie miejsce z dorobkiem 31 punktów.

Gol Błaszczykowskiego nie pomógł. Wisła wciąż na dnie

Natomiast Świderski zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, strzelając gola (w 16. minucie) w wygranym 1:0 spotkaniu z Larisą. Grał do 69. minuty. PAOK po jedenastu kolejkach greckiej ekstraklasy plasuje się na drugiej pozycji (27 pkt).

Obaj polscy piłkarze są liderami klasyfikacji strzelców w swoich ligach.