X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Na PGE Narodowym będzie nowa murawa. "Musimy wyciągnąć wnioski"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 18:27
Stan murawy na PGE Narodowym podczas meczu Polski ze Słowenią (3:2) został skrytykowany przez piłkarzy oraz selekcjonera Jerzego Brzęczka. - Murawa była przygotowana zgodnie z wytycznymi, które otrzymaliśmy od organizatora, czyli PZPN-u - powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy spółki PL.2012+, będącej operatorem obiektu. Spółka staje przed zadaniem przeprowadzenia nowego przetargu na ułożenie murawy. Dotychczasowa, z krytykowaną firmą Trawnik Producent, dobiegła końca. 
Przetarg zadecyduje o tym, kto będzie odpowiedzialny za murawę na PGE Narodowym
Przetarg zadecyduje o tym, kto będzie odpowiedzialny za murawę na PGE Narodowym Foto: Fot. Jan Bielecki/East New
  • Operator stadionu rozpisze nowy przetarg 
  • Spółka chce zaprosić do współpracy Polski Związek Piłki Nożnej 
  • Pracownicy firmy Trawnik Producent mieli 12 dni na rozłożenie murawy przed meczem ze Słowenią 

W ostatnich miesiącach stan murawy przygotowywanej przez firmę Trawnik Producent był coraz częściej krytykowany przed dziennikarzy i kibiców. Po wtorkowym spotkaniu ze Słowenią do krytyki dołączyli się piłkarze, a nawet selekcjoner Jerzy Brzęczek - To cud, że nikomu nic się nie stało - powiedział na konferencji prasowej.

We wtorek murawa była śliska i nie pomagała zawodnikom, na przykład w momentach, gdy próbowali obrócić się z piłką. Co ciekawe, mecz ze Słowenią był ostatnim, w którym obowiązywała umowa PGE Narodowego z obecnym wykonawcą. - Umowa z Trawnik Sp. z o.o.  wygasła po ostatnim meczu - poinformowała nas Monika Borzdyńska. 

Co teraz? - Jesteśmy spółką Skarbu Państwa i zgodnie z obowiązującym nas prawem zamówień publicznych ogłaszamy przetarg publiczny nieograniczony na montaż, pielęgnację i demontaż murawy - dodała rzeczniczka operatora PGE Narodowego. 

Monika Borzdyńska zapewniła, że dotychczasowe doświadczenia zostaną przeanalizowane po to, by w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji. - Musimy przygotować nowe wytyczne do przetargu, zgodnie z którymi ułożymy w pierwszej kolejności murawę na kolejny mecz, czyli finał Pucharu Polski w maju - przypomniała. 

Operator stadionu stoi na stanowisku, że ani UEFA, ani Polski Związek Piłki Nożnej nie zgłaszały uwag co do stanu murawy. 

Kluczowe w tej sprawie jest to, że za każdym razem, murawa która była układana na mecze, była przygotowana zgodnie z parametrami wskazanymi przez PZPN, koniecznymi do spełnienia wytycznych UEFA. Za każdym razem ułożona murawa spełniała standardy wyznaczone w przetargu - przypomniała rzecznik prasowa PL.2012+. 

Jak wyglądał odbiór murawy przed wtorkowym meczem? - Mało tego, murawa za każdym razem była odbierana przez delegata UEFA, przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej i przez PZPN, komisje nie zgłaszały zastrzeżeń. Nie było uwag w protokole. We wtorek było tak samo. Po 10.00 mieliśmy spotkanie z delegatem UEFA, który dokonał odbioru murawy - zapewniła Monika Borzdyńska. 

Aby uniknąć nieporozumień i głosów krytyki ze środowiska piłkarskiego, przed kolejnym przetargiem spółka chce się zwrócić o pomoc do PZPN-u. 

- Teraz docierają do nas głosy piłkarzy i selekcjonera, którzy mówią, że murawa nie nadaje się do użytku. Z drugiej strony była przygotowana zgodnie z wytycznymi, które otrzymaliśmy od organizatora, czyli PZPN-u. Dlatego też zwrócimy się do PZPN z prośbą o uczestniczenie jako obserwator z prawem zabierania głosu w przygotowaniu wytycznych do nowego przetargu oraz w kontroli wszystkich procesów począwszy od układania podbudowy, przyjazdu na teren stadionu rolek trawy, po ostatnie zabiegi pielęgnacyjne przed samym meczem - poinformowała Monika Borzdyńska. 

Rzecznik prasowy operatora największego stadionu w Polsce zdradziła też, że przed meczem ze Słowenią pracownicy Trawnik Producent więcej czasu niż zwykle na zamontowanie murawy. Było to konsekwencją krytyki po październikowym spotkaniu z Macedonią Północną (2:0).

- W przetargu mieliśmy zapisane, że układanie murawy firma ma rozpoczynać na 7-9 dni przed meczem, ale ponieważ po meczu z Macedonią docierały do nas głosy, że ten czas może być za krótki, tym razem układali ją już na 12 dni przed pierwszym treningiem kadry - zakończyła Monika Borzdyńska. 

Firma, która odpowiadała za dostarczenie murawy, po raz pierwszy ułożyła swoją nawierzchnię na PGE Narodowym w marcu 2013 roku przed meczami z Ukrainą i San Marino. W swoim portfolio ma także m.in. stadiony w Łodzi, Gdańsku, Białymstoku, Kielcach, Tychach i Gliwicach.

Paweł Majewski, PolskieRadio24.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

El. Euro 2020: trawa sprawą kluczową. Kontrowersje po meczu. Piłkarze poprosili premiera o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 14:00
Reprezentacja Polski mimo zwycięstwa ze Słowenią miała wiele zastrzeżeń do stanu murawy. - To na razie jest cud, że przez te lata nikomu nic się nie stało - powiedział na konferencji prasowej Jerzy Brzęczek. 
rozwiń zwiń