Kiepska passa młodzieżówki. Biało-czerwoni przegrali z Czarnogórą

2019-11-18, 20:18

Czesław Michniewicz . Foto: Lens Strong/Shutterstock.com

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 23 przegrała w Podgoricy z Czarnogórą 0:1 (0:1) w meczu towarzyskim. To druga porażka podopiecznych Czesława Michniewicza w ostatnich dniach. W piątek ulegli Bułgarom 0:3 w meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy.

• Druga z rzędu porażka polskich młodzieżowców
  • Czarnogórcy mogli nawet wygrać wyżej, ale nie wykorzystali rzutu karnego
  • Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają już w przyszłym roku

Niespodziewana porażka

Gospodarze świetnie rozpoczęli mecz. Marcin Bułka już w drugiej minucie wyciągał piłkę z siatki po strzale Baisy Sekulicia. Biało-czerwoni próbowali wyrównać, ale ich starania przez cały mecz były nieskuteczne.

Co więcej, to Czarnogórcy byli bliżej podwyższenia wyniku. W 68. minucie rezerwowy bramkarz Karol Niemczycki obronił jednak rzut karny egzekwowany przez Sergeja Grubaca. Nasi reprezentanci nie potrafili odpowiedzieć i niespodzianka stała się faktem.

Teraz Łotwa

Dla biało-czerwonych to druga z rzędu porażka, choć nie tak dotkliwa jak ta w Sofii. Kolejne spotkanie młodzieżówka rozegra w marcu. Przeciwnikiem biało-czerwonych w meczu eliminacyjnym będą Łotysze.

Podopieczni Czesława Michniewicza zajmują drugie miejsce w eliminacyjnej grupie 5. Biało-czerwoni w pięciu meczach zdobyli 10 punktów, o jeden mniej niż prowadzący w tabeli Rosjanie. Młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2021 roku zorganizują Węgry i Słowenia.

Czarnogóra - Polska 1:0 (1:0).

Bramka: Balsa Sekulić (2).

Skład Polski: Marcin Bułka (46. Karol Niemczycki) - Robert Gumny (46. Karol Fila), Przemysław Wiśniewski, Sebastian Walukiewicz (46. Jan Sobociński), Kamil Pestka - Marcin Listkowski (46. Piotr Pyrdoł), Bartosz Slisz (46. Jakub Moder), Sylwester Lusiusz (46. Maciej Ambrosiewicz), Mateusz Bogusz (46. Sebastian Kowalczyk), Przemysław Płacheta (46. Patryk Szysz) - Patryk Klimala (46. Paweł Tomczyk).