X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jerzy Matlak: dziewczyny dobrze wiedzą, kiedy ktoś z nich kpi

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 18:36
Były selekcjoner reprezentacji siatkarek Jerzy Matlak nie ukrywa, że jest zaskoczony skalą konfliktu pomiędzy trenerem Jackiem Nawrockim a zawodniczkami. Nie ukrywa, że sam w przeszłości też musiał borykać się z różnymi problemami, ale nie aż tak poważnymi.
Audio
 • Rzecznik siatkarskiej centrali, Janusz Uznański zaznacza jednak, że do osiągnięcia porozumienia jest potrzebna dobra wola obu stron (IAR)
 • Grająca w kadrze Andrzeja Niemczyka Joanna Mirek przyznaje, że czasem trzeba zacisnąć zęby dla osiągnięcia sukcesu w sporcie drużynowym (IAR)
 • Środkowa bloku, Zuzanna Efimienko-Młotkowska tłumaczy, w czym tkwi problem (IAR)
 • Zdaniem Alojzego Świderka, PZPS ma tylko dwie możliwości, jak rozwiązać sprawę (IAR)
 • Treść oświadczenia siatkarek komentuje były trener siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet - Alojzy Świderek (IAR)
 • Prezes PZPS Jacek Kasprzyk: byłem w szoku (IAR)
 • Prezes Jacek Kasprzyk zdaje sobie sprawę z tego, że zawodniczki mogą nie chcieć dalej grać w kadrze, ale uważa, że nie można bez przerwy zmieniać trenerów (IAR)
Polskie siatkarki
Polskie siatkarki Foto: EPA/TOLGA BOZOGLU
 • Niezadowolenie reprezentantek nawarstwiało się od dłuższego czasu, ale dopiero w środę konflikt ujrzał światło dzienne
 • Siatkarki swojemu trenerowi i całemu sztabowi zarzuciły brak profesjonalizmu i kompetencji, złe prowadzenie zespołu
 • Ich zdaniem Nawrocki miewał ataki furii, bagatelizował i negatywnie podchodził do prób rozwiązania bieżących problemów
 • Zarzucają mu też brak komunikacji w trakcie sezonu klubowego, bagatelizowanie stanu ich zdrowia, obniżanie poczucia wartości zespołu
 • Zawodniczki uznały, że nie widzą możliwości dalszej współpracy z selekcjonerem, lecz Polski Związek Piłki Siatkowej przedłużył z Nawrockim kontrakt do 2022 roku

Błędne reakcje?

Matlak, który prowadził reprezentację w latach 2009-2011 przyznał, że jest mocno zaskoczony konfliktem.

- Przez pięć lat mówiło się o postępach, rozwoju tej reprezentacji, a także o wspaniałej atmosferze. Mam wrażenie, że związek otoczył tę reprezentację taką opieką medialną, że wszystko jest takie wspaniałe, choć po wcześniejszych wynikach nie było za bardzo powodów do takiego zachowania. Dla mnie ta cała historia to był trochę szok - powiedział trener.

Jego zdaniem, niektóre zarzuty zawodniczek nie są bezpodstawne.

- Błędy w prowadzeniu drużyny w trakcie meczu to ja sam widziałem i pamiętam kilka takich spotkań. Choćby mecz we Wrocławiu z Serbkami o awans do igrzysk olimpijskich. Były takie momenty, że reagował nie tak, jak trzeba. Dziewczyny czuły chyba, że mogły ten mecz wygrać, może nie dostały należytego wsparcia - ocenił.

Jacek Nawrocki 1200 F.jpg
Jacek Nawrocki odpowiada na oświadczenie siatkarek. "Zniekształcony obraz rzeczywistości"

Jest za późno?

Matlak przypomniał, że Nawrocki zanim objął kadrę, nie pracował wcześniej z kobietami i stąd też wynikają pewne nieporozumienia.

- Nie miał autorytetu w żeńskiej siatkówce, myślę, że na początku po prostu badał grunt. Może po pewnym czasie, gdy otrzymywał zewsząd duże wsparcie, poczuł się pewniej, może zbyt pewnie i zaczął szaleć. Dziewczyny dobrze wiedzą, kiedy ktoś z nich kpi, są uczulone, gdy ktoś używa słów obniżających ich wartość. Proszę mi wierzyć, że one często godzą się na ciężkie słowa podczas treningów, ale trzeba umieć to rozładować, żeby nie rzutowało to na dalszą pracę. Trzeba umieć się w pierś uderzyć, powiedzieć "przepraszam" - tłumaczył Matlak.

malgorzata glinka 1200.jpg
Czy sprawy zaszły za daleko? Kolejny konflikt w polskiej siatkówce


Matlak uważa, że ten konflikt nie miał prawa ujrzeć światła dziennego i powinien być rozwiązany we własnym gronie.

- Wszyscy powinni zamknąć za sobą drzwi i rozmawiać ze sobą, a nie załatwiać sprawy komunikatami, oświadczeniami przez prasę. Szkoda, że na zarządzie, który wczoraj przedłużył kontrakt z Nawrockim, nie pojawiły się zawodniczki, nie wysłuchano ich. Prezes Jacek Kasprzyk doskonale zna specyfikę żeńskiej reprezentacji, bowiem gdy ja byłem selekcjonerem, jeździł z nami na niemal wszystkie imprezy. Teraz, jak wybuchła cała ta afera, nie wiem, czy nie jest już za późno na rozwiązanie konfliktu - podsumował były trener wielu klubowych drużyn, autor sukcesów m.in. Nafty Piła.

kp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konflikt w kadrze siatkarek. PZPS stanął za Jackiem Nawrockim. "Merytorycznych zarzutów nie ma"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 09:37
Sytuacja w kadrze polskich siatkarek jest napięta jak nigdy. Grupa zawodniczek domaga się zmiany selekcjonera, trener Jacek Nawrocki ma poparcie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, ale trudno przewidzieć finał ostatnich wydarzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mocne oświadczenie polskich siatkarek. "Drużyna czuje się skrzywdzona oraz oszukana"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 11:13
Siatkarki reprezentacji Polski wydały oświadczenie w sprawie konfliktu z selekcjonerem Jackiem Nawrockim i sposobu przedstawienia zaistniałej sytuacji przez prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka. Drużyna zaznacza, że o problemach informowała już wcześniej, jednak jej zarzuty spotkały się z brakiem zrozumienia.
rozwiń zwiń