X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Natalia Maliszewska czwarta na inaugurację Pucharu Świata

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 08:30
Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata w short tracku. Polka, która w ubiegłym sezonie zwyciężyła w całym cyklu na tym dystansie, upadła w biegu finałowym w Salt Lake City.
Natalia Maliszewska
Natalia MaliszewskaFoto: Paweł Skraba
  • Maliszewska pewnie awansowała do finału, ale w nim miała niestety pecha, a upadek pozbawił jej szansy walki o medal
  • Zwyciężyła Włoszka Martina Valcepina, która na podium wyprzedziła Holenderkę Yarę van Kerkhof i Węgierkę Petrę Jaszapati
  • Na 19. miejscu sklasyfikowana została Nikola Mazur, która zakończyła rywalizację w ćwierćfinale, a na 26. pozycji uplasowała się Patrycja Maliszewska, która dzielnie walczyła w repasażach dochodząc do ich ostatniej fazy

Maliszewska w sobotę rywalizowała także w dwóch sztafetach. Razem z Kamilą Stormowską, Łukaszem Kuczyńskim i Rafałem Anikejem została sklasyfikowana na 12. pozycji w rywalizacji sztafet mieszanych na dystansie 2000 metrów, natomiast wśród sztafet kobiet na 3000 metrów Polki w składzie Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur i Patrycja Maliszewska zajęły czwarte miejsce w swoim ćwierćfinale i odpadły z dalszej rywalizacji.

Na etapie półfinałów w repasażach na dystansie 500 metrów odpadli Łukasz Kuczyński i Rafał Anikej plasując się odpowiednio na 22. i 23. pozycji, a Szymon Wilczyk odpadając w ćwierćfinale repasaży zajął ostatecznie 37. miejsce. Wśród pań na dystansie trzykrotnie dłuższym Gabriela Topolska i Kamila Stormowska odpadły w ćwierćfinale repasaży. Topolska została sklasyfikowana na 33. miejscu, a Stormowska tuż za nią. Na tym samym etapie wśród panów odpadli Sebastian Hydzik (33. miejsce) i Mateusz Krzemiński (45.). Z kolei w ćwierćfinale sztafet na 5000 metrów Kuczyński, Krzemiński, Anikej i Paweł Adamski zajęli trzecie miejsce w repasażach wygrywając tylko z Niemcami i nie przebili się do ćwierćfinału.

Na niedzielę, która będzie ostatnim dniem zmagań w Salt Lake City, zaplanowano ponownie rywalizację na 500 metrów kobiet i mężczyzn  oraz na dystansach dwukrotnie dłuższych. Imprezę zakończą finały sztafet kobiet na 3000 metrów i mężczyzn na 5000 metrów, niestety bez udziału polskich zespołów.

Kolejne zawody Pucharu Świata w short tracku odbędą się  w następny weekend w Montrealu, a później zawodnicy będą rywalizować jeszcze pod koniec listopada w japońskiej Nagoi, w grudniu w chińskim Szanghaju oraz w lutym w niemieckim Dreźnie i holenderskim Dordrechcie.

kp / Biuro Prasowe Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Zobacz więcej na temat: SPORT short track
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak