NBA: złamana ręka gwiazdora Golden State Warriors. Stephen Curry podda się operacji?

2019-10-31, 09:22

Stephen Curry. Foto: flickr.com/Smashdown Sports News

Gwiazdor Golden State Warriors Stephen Curry złamał rękę podczas meczu z Pheonix Suns. Nie poinformowano jak długo może potrwać przerwa w grze koszykarza.

• Golden State Warriors w ostatnich pięciu sezonach zawsze meldowali się w finale NBA, trzy razy kończyło się to mistrzostwem
  • Obecny sezon ekipa rozpoczęła słabo - przegrała mecze z Los Angeles Clippers (122:141), Oklahomą City Thunder (92:120) i Phoenix Suns (110:121)

Teraz straciła jeszcze swoją gwiazdę. Do kontuzji doszło na początku trzeciej kwarty meczu. Curry wchodził pod kosz, a zatrzymywał go Aron Baynes, wymuszając faul w ofensywie. Akcja zakończyła się upadkiem koszykarzy. Baynes nieszczęśliwie spadł na lewą dłoń Curry'ego. Amerykanin przez kilka minut nie podnosił się z parkietu, potem powędrował do szatni.

W rozmowie z ESPN menedżer Golden State Warriors - Bob Myers - powiedział, że decyzje w sprawie leczenia zawodnika zostaną podjęte po badaniu rezonansem magnetycznym. Być może Curry będzie musiał poddać się operacji.

W meczu z Pheonix Suns 31-latek zdobył dziewięć punktów, miał też pięć zbiórek oraz sześć asyst w 21 minut. Trafił 3 na 11 rzutów z gry, w tym 1 na 7 za trzy.

2. Denver 3 1 .750
3. Minnesota 3 1 .750