Ekstraklasa. Legia z najszybszym golem w sezonie. Wisła Kraków upokorzona w Warszawie

2019-10-27, 19:18

Zawodnik Legii Warszawa Jose Kante (C) i Rafał Janicki (2P) z Wisły Kraków podczas meczu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Foto: PAP/Piotr Nowak

Legia Warszawa rozgromiła u siebie Wisłę Kraków 7:0 (3:0) w meczu kończącym 13. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski wynik spotkania otworzyli w... 59 sekundzie, a Luquinhas został strzelcem najszybszego gola w tym sezonie.

Zadowolony ze zwycięstwa i stylu swojej drużyny jest trener Legii Aleksandar Vuković (IAR)
+
  • Po 13. kolejkach liderem jest Wisła Płock, która pokonała u siebie Jagiellonię Białystok 3:1
  • Wiceliderem jest Piast Gliwice z dorobkiem 24 punktów
  • Tabelę zamyka Korona Kielce i Arka Gdynia

Już w 2. minucie meczu przy Łazienkowskiej Luquinhas wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Całą akcję zapoczątkował Michał Karbownik, który dograł do Luquinhasa, a ten został autorem najszybszego gola w sezonie. Potrzebował na to zaledwie 59 sekund...

Kibice nie musieli długo czekać na kolejną bramkę. Legia konsekwentnie budowała swoją przewagę i w 18. minucie wynik podwyższył Jose Kante, który wykorzystał podanie Pawła Wszołka i głową skierował piłkę do bramki Michała Buchalika.

Trzech Polaków na placu gry. Remis Napoli i bramka Milika

Cały czas trwała dominacja "Wojskowych". Nie minęło piętnaście minut jak dośrodkowanie Domagoja Antolicia wykorzystał Kante, który po raz drugi w meczu wpisał się na listę strzelców. Po pół godzinie gry Legia prowadziła z "Białą Gwiazdą" 3:0.

Jeszcze pod koniec pierwszej odsłony Mateusz Wieteska mógł podwyższyć wynik, ale zawodnik Legii przestrzelił. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry za wiele się nie zmienił. Podopieczni Aleksandara Vukovicia cały czas atakowali na bramkę zespołu Macieja Stolarczyka. Kilka sekund po wznowieniu gry w polu karnym krakowian faulowany był Luquinhas. Początkowo sędzia Krzysztof Jakubik nie zareagował, ale po chwili skorzystał z analizy VAR. Po obejrzeniu powtórki arbiter podyktował dla Legii jedenastkę. Strzał Kante obronił Buchalik, ale z dobitką nie miał już szans. Był to trzeci gol zawodnika Legii w tym spotkaniu.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry piątą bramkę dla wicemistrzów Polski zdobył Arvydas Novikovas. Zaledwie kilka minut później Litwin asystował przy golu Pawła Wszołka, który podwyższył rezultat na 6:0.

W końcówce meczu "Białą Gwiazdę" dobił Jarosław Niezgoda, ostatecznie ustalając wynik.

Legia Warszawa awansowała na piąte miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 23 punktów. Dla Wisły Kraków jest ósma porażka w sezonie. Podopieczni Macieja Stolarczyka zajmują 14. miejsce z zaledwie 11 pkt na koncie.

13. kolejka Ekstraklasy:

Legia Warszawa - Wisła Kraków 7:0 (3:0)

Bramki: Luquinhas - 2, J. Kante - 18, 32, 53 (rzut karny), A. Novikovas - 74, P. Wszołek - 80, J. Niezgoda - 90

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Legia

Wisła

Wyniki meczów 13. kolejki i tabela Ekstraklasy:

2019-10-25:
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)
Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)

2019-10-26:

Piast Gliwice - Korona Kielce 1:0 (0:0)
ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 2:0 (2:0)
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

2019-10-27:

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0)
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Korona Kielce 13 2 2 9 6-19 8 -13
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze