X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gala 100-lecia PKOl. Thomas Bach: jestem pewien, że to organizacja o wspaniałej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 20:37
- Polski Komitet Olimpijski to wspaniała historia, promocja sportu i olimpijskich wartości - podkreślił Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego podczas Gali 100-lecia PKOl w Warszawie.
Audio
  • Mówi prezes Andrzej Kraśnicki (IAR)
  • O swojej definicji olimpizmu opowiada złoty medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie w skoku o tyczce Władysław Kozakiewicz (IAR)
  • Zmarłą w 2018 roku siedmiokrotną medalistkę igrzysk olimpijskich Irenę Szewińską wspomina jej mąż - Janusz Szewiński (IAR)
Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach przemawia, podczas jubileuszowej Gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie
Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach przemawia, podczas jubileuszowej Gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Teatrze Wielkim w WarszawieFoto: PAP/Piotr Nowak
  • W warszawskim Teatrze Wielkim zakończyła się gala 100-lecia PKOl
  • Bach przypomniał, że MKOl powstał 125 lat temu, a 25 lat później założono PKOl


Polskie Radio jest patronem medialnym obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny, gdzie znajdują się między innymi materiały o najważniejszych sukcesach polskich olimpijczyków, archiwalne wypowiedzi i relacje z zawodów, a także historia PKOl. Zapraszamy.

pko_artykolowka2.jpg
100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Bach przypomniał, że MKOl powstał 125 lat temu, a 25 lat później założono PKOl. Zwrócił uwagę, że Polska dała się poznać na arenie światowej za sprawą swojej gościnności, o której przekonać się można było m.in. podczas wielu imprez o randze międzynarodowej organizowanych w tym kraju.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Mistrzowie toru kolarskiego. Pierwsi polscy zdobywcy medalu olimpijskiego

Jako dowód znaczenia Polski w świecie sportu uznał także fakt, iż niedługo funkcję szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) obejmie Witold Bańka. Przypomniał też o ważnych dla PKOl postaciach - Irenie Szewińskiej i Piotrze Nurowskim oraz obecnym przewodniczącym komitetu Andrzeju Kraśnickim.- PKOl to wspaniała historia, promocja sportu i olimpijskich wartości. To też organizacja o licznych osiągnięciach i jestem pewien, że o wspaniałej przyszłości - podkreślił Bach.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Na ten medal czekaliśmy 36 lat. Tomasz Majewski cieszył się jak gwiazda rock'n'rolla

Gala, która jest punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu, odbywa się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Udział w niej biorą także m.in. prezydent RP Andrzej Duda oraz przewodniczący Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) Janez Kocijancic.

(mb)

Czytaj także

Gala 100-lecia PKOl. Anita Włodarczyk odebrała złoty medal

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 20:40
Rzucająca młotem Anita Włodarczyk odebrała "zaległy" złoty medal igrzysk w Londynie podczas Gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uroczystość - punkt kulminacyjny obchodów jubileuszu - odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.
rozwiń zwiń