LM koszykarzy: nieudana inauguracja Anwilu. Włocławianie przegrali w Niemczech

2019-10-16, 08:53

Tony Wrotten . Foto: PAP/Radek Pietruszka

Mistrz Polski w koszykówce Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z niemieckim RASTA Vechta 76:89 (19:23, 14:17, 29:22, 14:27) w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów FIBA.

• Anwil był faworytem, ale zawiódł swoich kibiców
  • O losach spotkania zadecydowała czwarta kwarta
  • Zawiedli liderzy włocławskiej ekipy

Czwarta kwarta zadecydowała

Mistrzowie Polski kolejny sezon w europejskich pucharach rozpoczęli od porażki z niżej notowanym zespołem z Niemiec. Zdecydowała o tym przede wszystkim fatalna czwarta kwarta, którą włocławianie przegrali 14:27, ale w całym meczu grali słabo w obronie, a dodatkowo trafili zaledwie 5 na 28 rzutów z dystansu.

Rywale byli lepsi

Rywale prezentowali koszykówkę efektywniejszą i efektowniejszą. Do zwycięstwa poprowadził ich Trevis Simpson, który rzucił 30 punktów. Polski zespół momentami wyglądał na bardzo zagubiony.

Kontuzje liderów

Zawodzili strzelcy, a drużynie brakowało przez wiele minut pomysłu na dość agresywną i spójną defensywę gospodarzy. Dodatkowo kontuzji - na tę chwilę nie wiadomo jak groźnych - doznali gwiazdorzy polskiego zespołu Ricky Ledo i Tony Wroten.

RASTA Vechta - Anwil Włocławek 89:76 (23:19, 17:14, 22:29, 27:14).

Punkty:

RASTA Vechta: Trevis Simpson 30, Steve Vasturia 15, Kamari Murphy 15, Ishmail Wainright 13, Josh Young 12, Philipp Herkenhoff 2, Michael Kessens 2, Jarelle Reischel 0, Max Di Leo 0, Luc Van Slooten 0.

Anwil Włocławek: Chris Dowe 18, Rolands Freimanis 17, Tony Wroten 15, Chase Simon 9, Michał Sokołowski 7, Ricky Ledo 4, Milan Milovanović 4, Krzysztof Sulima 2, Jakub Karolak 0.