PŚ siatkarzy. Polacy pokonali Kanadę po zaciętej walce w przedostatnim meczu w Hiroszimie

2019-10-14, 07:00

Wilfredo Leon podczas meczu siatkarskiego Pucharu Świata. Foto: print screen/worldcup.2019.fivb.com

W swoim przedostatnim meczu w siatkarskim Pucharze Świata podopieczni Vitala Heynena wygrali z Kanadą 3:0 (25:23, 26:24, 25:20). Ostatnim rywalem biało-czerwonych będzie Iran.

• W Pucharze Świata podopieczni Vitala Heynena zanotowali do tej pory dwie porażki: w meczach z USA oraz z Brazylią
  • Brazylijczycy są jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach tegorocznego PŚ
  • Polacy z dorobkiem 9 zwycięstw i 2 porażek wciąż są na drugim miejscu w tabeli. We wtorek na zakończenie turnieju w Japonii, biało-czerwoni zagrają z Iranem - początek o godz. 5.30 czasu polskiego

>>> PUCHAR ŚWIATA SIATKARZY - TERMINARZ

>>> TABELA PŚ

Pierwsza partia wydawało się, że będzie pod dyktando biało-czerwonych, którzy po asie serwisowym Macieja Muzaja prowadzili już 5:2. Jeszcze po drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Vitala Heynena byli na prowadzeniu. Skutecznie na lewym skrzydle atakował Wilfredo Leon. Jednak później Polacy wyraźnie nie byli w stanie poradzić sobie z dobrze kontrującą Kanadą, która zdobyła cztery punkty z rzędu i po raz pierwszy w meczu objęła prowadzenie. Mistrzowie świata zdołali odrobić straty i po udanym bloku Aleksandra Śliwki mieli pierwszą piłkę setową. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem biało-czerwonych po zepsutej zagrywce Barnesa.

Drugiego seta lepiej zaczęli Kanadyjczycy, którzy odskoczyli Polakom na kilka punktów. Mecz w Hiroszimie toczył się punkt za punkt, a nerwowo zrobiło się pod koniec partii. Dopiero po kontrze Artura Szalpuka był remis 22:22, a autowym ataku Marshalla Polacy wyszli na prowadzenie. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali brązowi medaliści tegorocznych mistrzostw Europy, kończąc seta udanym potrójnym blokiem.

W trzeciej partii Polacy systematycznie zwiększali przewagę, ale w końcówce seta ponownie zrobiło się nerwowo i był remis po 19. Tym razem skutecznością wykazali się Artur Szalpuk i Karol Kłos. Przy stanie 23:20 Kanadyjczycy trafili w siatkę, dając biało-czerwonym pierwszą piłkę meczową. Mecz zakończył blokiem Szalpuk.

Polska - Kanada 3:0 (25:23, 26:24, 25:20)

Polska: Leon, Śliwka, Kłos, Kochanowski, Muzaj, Komenda, Zatorski (L) oraz Wojtaszek (L), Szalpuk, Drzyzga, Kubiak, Kaczmarek

Kanada: Marshall, Barnes, Vernon – Evans, Epp, Szwarc, Demyanenko, Derocco (L) oraz Hoag, Keturakis