X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kongres 590. Witold Bańka: mamy silną agencję antydopingową

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 21:02
Polska jest jednym z liderów polityki antydopingowej – przekonywał w poniedziałek na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Minister był jednym z prelegentów debaty „Czysty sport – Polska w czołówce państw kreujących globalną politykę antydopingową”.
Witold Bańka
Witold Bańka Foto: PAP/DAREK DELMANOWICZ

Minister Bańka, który od stycznia 2020 r. będzie prezydentem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) przypomniał, że polskie przepisy antydopingowe przed wprowadzeniem ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie (z lipca 2017 roku) nie były dostosowane do przepisów Światowej Agencji Antydopingowej.

Podkreślił, że udało się znowelizować „szybką ścieżką” ustawę o sporcie, dostosowując przepisy do wymogów WADA. Została jednocześnie utworzona nowa, kompleksowa ustawa o zwalczaniu dopingu w sporcie, której efektem było m.in. powołanie Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA.

- Mamy silną agencję antydopingową, mamy budżet kilkukrotnie większy, mamy nowe narzędzia, które pozwalają dosyć efektywnie i skutecznie ścigać oszustów, bo tak trzeba mówić o tych, którzy decydują się stosować doping. (…) I z tej trudnej sytuacji, którą mieliśmy, dzisiaj Polska jest jednym z liderów polityki antydopingowej. Na pewno w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale myślę, że także jednym z europejskich i światowych liderów – ocenił Bańka.

Uznał, że jeżeli na dopingu zostanie złapany polski zawodnik, to nie będzie to wstyd, jak sugerują mu nieraz dziennikarze, ale sukces.

- My, jako organizacja antydopingowa z innej perspektywy będziemy się bardzo cieszyć z tego, że system zaczyna funkcjonować, jeżeli będziemy wyłapywać oszustów i przyłapywać nawet tych najlepszych, jeśli są oszustami – zaznaczył Bańka.

kp

Zobacz więcej na temat: SPORT Witold Bańka POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Bańka o programie SKAUT: dotrzemy do miejsc, gdzie nikt nie docierał

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 20:10
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca program SKAUT. - Dotrzemy do miejsc, do których nikt wcześniej nie docierał - zapowiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl minister sportu i turystyki Witold Bańka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sportu i turystyki Witold Bańka: chcę być kandydatem zmian

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 14:33
- Dobrze wróży WADA to, że pokieruje nią były sportowiec - powiedział w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" minister sportu i turystyki Witold Bańka, który oficjalnie 1 stycznia obejmie funkcję przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej.
rozwiń zwiń