Liga Mistrzów: Bayern gromi w szlagierze. Real blisko kompromitacji

2019-10-01, 22:58

Robert Lewandowski był jednym z bohaterów Bayernu . Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Robert Lewandowski zdobył dwa gole dla Bayernu Monachium w wyjazdowym meczu z Tottenhamem Hotspur w ramach drugiej kolejki grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bawarczycy rozgromili rywali, zwyciężając aż 7:2. W grupie A o krok od kompromitacji był Real Madryt, który zaledwie zremisował u siebie z Club Brugge 2:2.

Więcej o meczu w Londynie w relacji Adama Dąbrowskiego (IAR)
+
  • Kibice w Londynie zobaczyli aż dziewięć goli, ale z przebiegu meczu zadowoleni mogą być tylko fani Bayernu
  • Serge Gnabry i Robert Lewandowski będą się śnili londyńskim obrońcom po nocach
  • Dla Bayernu to drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji
  • Blisko kolejnej porażki był natomiast Real Madryt

Hit nie zawiódł

Wyjazdowy mecz mistrzów Niemiec z finalistą poprzedniej edycji był przedstawiany jako hit kolejki. Bez wątpienia piłkarze spełnili oczekiwania kibiców zgromadzonych na stadionie Tottenhamu Hotspur. Obie drużyny postawiły na ofensywę, dzięki czemu nie brakowało wielu bramkowych okazji, a także goli.

"Lewy" trzyma formę

Ostatecznie Bayern zdemolował rywali, a dwa gole zdobył Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski po raz pierwszy pokonał Hugo Llorisa w ostatniej minucie pierwszej połowy. Napastnik zachował się najlepiej w podbramkowym zamieszaniu. Obrócił się z piłką i zdobył swojego drugiego gola w trwającej edycji Ligi Mistrzów.

Kolejne trafienie zaliczył w 87. minucie, kiedy wykorzystał podanie Philippe Coutinho. Lewandowski ma tym większe powody do zadowolenia, że zdobył swojego 55. i 56. gola w rozgrywkach Ligi Mistrzów w karierze. W klasyfikacji wszech czasów zajmuje piąte miejsce ex aequo z Holendrem Ruudem van Nisterlooyem.

Gnabry skradł show

Największym bohaterem Bayernu był jednak skrzydłowy Serge Gnabry, który do siatki gospodarzy trafił aż czterokrotnie! Ostatecznie Bayern zwyciężył aż 7:2 i z kompletem sześciu punktów prowadzi w grupie. W dużo gorszej sytuacji jest Tottenham, który ma na koncie tylko jedno "oczko".

Kuriozalne gole w Madrycie

W innych meczach uwagę zwraca kolejny fatalny mecz Realu Madryt. Trzynastokrotni zdobywcy Pucharu Europy u siebie zaledwie zremisowali z belgijskim Club Brugge 2:2, mimo, że do przerwy przegrywali dwoma bramkami.

Warto zaznaczyć, że oba gole dla gości, których autorem był Nigeryjczyk Emanuel Bonaventura Dennis, padły w kuriozalnych okolicznościach.

Przy pierwszej asystenci wideo musieli ocenić pod kątem pozycji spalonej dwa wcześniejsze podania, a uwagę zwrócił też sposób, w jaki Dennis wykończył akcję. Mając przed sobą już tylko bramkarza uderzył prawą nogą tak niefortunnie, że trafił w lewą, ale piłka powoli wtoczyła się do bramki obok Belga Thibaut Courtois.

Z kolei przy drugim golu Dennis niemal potknął się tuż przed oddaniem strzału i dość rozpaczliwie machając nogami uderzył jednak dość precyzyjnie. W drugiej połowie remis "Królewskim" uratowali Sergio Ramos i Casemiro. W tabeli grupy A Real ma tylko jeden punkt i aż pięć traci do prowadzącego Paris Saint-Germain, które wygrało w Stambule z Galatasaray (1:0).