Doha 2019. Problemy żołądkowe Damiana Czykiera. Decyzja ws. występu Polaka w poniedziałek

2019-09-29, 21:20

Damian Czykier z powodu problemów jelitowych znalazł się w szpitalu - potwierdził dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki. W poniedziałek w mistrzostwach świata w Dausze lekkoatleta Podlasia Białystok ma startować w eliminacjach biegu na 110 m ppł.

• Mistrzostwa świata w Dosze potrwają w dniach 27 września - 6 października
  • Z powodu kontuzji w Katarze nie wystąpią Anita Włodarczyk oraz Sofia Ennaoui
  • Biało-czerwoni mają już w swoim dorobku srebrny medal Joanny Fiodorow w rzucie młotem

>>> PROGRAM I STARTY POLAKÓW

>>> 3. DZIEŃ LEKKOATLETYCZNYCH MŚ [NA ŻYWO]

- Sytuacja miała miejsce w sobotę, po badaniach został wypuszczony ze szpitala i noc spędził już w hotelu. Decyzja o tym, czy wystąpi w poniedziałek zapadnie tuż przed rywalizacją - dodał Kęcki.

Czykier chciał w Dausze walczyć o finał, a może nawet coś więcej - mówił.

W Dosze lekkoatleci walczą o medale mistrzostw świata. W stolicy Kataru wystąpi 44-osobowa reprezentacja Polski. Z tej okazji przygotowaliśmy serwis, w którym można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące zmagań lekkoatletów, relacje naszych wysłanników – Rafała Bały, Cezarego Gurjewa i Tomasza Gorazdowskiego czy tabelę medalową. Zapraszamy.

Doha 2019

Mistrzostwa świata skończą się 6 października. Dotychczas Polacy wywalczyli jeden medal - srebrny w rzucie młotem zdobyła Joanna Fiodorow.