Ekstraklasa: sytuacji nie brakowało, skuteczności już tak. Arka i Piast dzielą się punktami

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 14:51
Arka Gdynia bezbramkowo zremisowała z Piastem Gliwice w spotkaniu 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gospodarze mieli sporo bramkowych sytuacji, ale muszą zadowolić się punktem.
Audio
  • Trener gospodarzy Jacek Zieliński powiedział po meczu (IAR)
  • Trener Piasta Waldemar Fornalik tak podsumował to spotkanie (IAR)
Piłkarz Arki Gdynia Jakub Waszczyk i Gerard Badia z Piasta Gliwice podczas meczu EkstraklasyFoto: PAP/Marcin Gadomski

Był to pierwszy w tym sezonie remis mistrzów Polski na wyjeździe.

To spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej przeciętnej połowie więcej z gry mieli przyjezdni, jednak na początku groźniejsze były akcje gospodarzy. Już w 1. minucie strzelał Azer Busuladzic, ale zmierzającą do bramki piłkę zablokował kolega z zespołu Dawit Szirtładze.

W 16. minucie Gruzin z Bośniakiem ponownie zapędzili się w pole karne Piasta. Uderzenie Szirtładze obronił Frantisek Plach, a dobitka Busuladzica poszybowała nad poprzeczkę.

Gliwiczanie zrewanżowali się w 21. minucie główką Urosa Koruna, z którą poradził sobie Pavels Steinbors. Goście zdobyli też w 32. minucie bramkę. Po centrze Gerarda Badii piłkę do siatki skierował głową Patryk Sokołowski, jednak po analizie VAR sędzia Tomasz Musiał, dopatrując się pozycji spalonej jednego z piłkarzy Piasta, jej nie uznał.

Po przerwie nastąpiło spore ożywienie w grze obu drużyn, groźnie uderzał Gerard Badia, ale strzał lewą nogą minimalnie minął słupek.

Wymarzoną sytuację w 55. minucie miał Maciej Jankowski, który po ładnie rozegranej akcji wpadł w pole karne i stanął oko w oko z Frantiskiem Plachem. Napastnik Arki uderzył jednak niecelnie, przerzucając piłkę nad poprzeczką.

Szczęścia nie miał także Skhirtładze, którego uderzenie w długi róg obronił Plach. Słowak dobrze spisywał się między słupkami.

Piast pokazywał dobre pomysły na rozegranie stałych fragmentów gry, w 73. minucie po wrzutce Badii skiksował Jodłowiec, który z bliskiej odległości nie zdołał celnie przymierzyć na bramkę.

Gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji, ale w końcówce to gliwiczanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie jednak kibice w Gdyni nie doczekali się gola, a piłkarze obu drużyn muszą zadowolić się tylko punktem.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:0

Żółta kartka - Arka Gdynia: Jakub Wawszczyk. Piast Gliwice: Mikkel Kirkeskov.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 6 039.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień (84. Adam Danch), Christian Maghoma, Adam Marciniak, Jakub Wawszczyk - Marcin Budziński, Marko Vejinovic, Michał Nalepa, Azer Busuladzic (75. Adam Deja) - Maciej Jankowski (87. Marcus Vinicius), Dawit Szirtładze.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Uros Korun, Piotr Malarczyk, Mikkel Kirkeskov - Gerard Badia (87. Tiago Alves), Patryk Sokołowski (71. Tomasz Jodłowiec), Tom Hateley, Sebastian Milewski - Jorge Felix, Piotr Parzyszek (73. Patryk Tuszyński).

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Legia Warszawa przegrała z Lechią Gdańsk 1:2 (1:1) w rozegranym na Łazienkowskiej meczu 10. kolejki Ekstraklasy.