Ekstraklasa: strzelił gola, po meczu trafił do szpitala. Tomczyk uderzony w głowę podczas starcia z Jagiellonią

2019-09-21, 11:20

Zawodnik Lecha Poznań Paweł Tomczyk (P) strzela bramkę z rzutu karnego podczas meczu 9. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Po piątkowym meczu 9. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, Paweł Tomczyk - zawodnik "Kolejorza" trafił do szpitala. Wcześniej napastnik strzelił gola z rzutu karnego w tym spotkaniu.

• Do zdarzenia doszło w końcówce rozgrywanego w Poznaniu spotkania
  • W ostatniej z doliczonych minut świetną szansę miała Jagiellonia. Guilherme Sitya strzelał z rzutu wolnego tuż zza pola karnego, ale trafił w Tomczyka
  • Napastnik Lecha poważnie ucierpiał chwilę później, kiedy dostał w głowę po wybiciu piłki przez Jakuba Wójcickiego z Jagiellonii

>>> Ekstraklasa: Lech i Jagiellonia podzieliły się punktami. Słaby mecz w Poznaniu

Zawodnik opuścił boisko na noszach. - Paweł siedzi w szatni i prawdę mówiąc nie jest z nim najlepiej. Czekamy na karetkę, by został odwieziony do szpitala - powiedział przed kamerami telewizyjnymi Dariusz Żuraw, trener Lecha .

Rzecznik prasowy "Kolejorza" Maciej Henszel przekazał, że Tomczyk w szpitalu poczuł się lepiej i nawet chciał wrócić do domu. Został jednak na noc w szpitalu i w sobotę lekarze zdecydują kiedy będzie mógł go opuścić.

Paweł Tomczyk w 39. minucie spotkania skutecznie wykonał rzut karny, dzięki czemu lechici zremisowali z Jagiellonią 1:1.

Wyniki meczów 9. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1 (0:1)
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)

Pozostałe mecze kolejki

2019-09-21:
ŁKS Łódź - Arka Gdynia (15.00)
Lechia Gdańsk - Korona Kielce (17.30)
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin (20.00)

2019-09-22:

Wisła Płock - Wisła Kraków (12.30)
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (15.00)
Cracovia Kraków - Legia Warszawa (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 8 1 1 6 6-14 4 -8
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze