MŚ koszykarzy 2019. Mateusz Ponitka "show" w meczu z Rosją [WIDEO]

2019-09-06, 12:12

Mateusz Ponitka w meczu mistrzostw świata z Rosją . Foto: PAP/EPA/COSTFOTO

Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała w meczu drugiej rundy mistrzostw świata Rosję 79:74. W czwartej kwarcie kapitalną akcją popisał się Mateusz Ponitka.

• Podopieczni Mike'a Taylora zakończyli fazę grupową na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw
  • Po meczu z Rosją Polaków czeka starcie z Argentyną
  • Polacy wrócili na mundial po 52 latach przerwy, od kiedy podopieczni trenera Witolda Zagórskiego zajęli piąte miejsce na MŚ w Urugwaju w 1967 roku

Reprezentacja Polski w koszykarskim mundialu występuje dopiero drugi raz, po 52 latach przerwy. Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował specjalny serwis.

MŚ KOSZYKARZY 2019 - SERWIS SPECJALNY

Po świetnym spotkaniu, podopieczni trenera Mike'a Taylora pokonali "Sborną" 79:74 (16:22, 18:18, 19:17, 26:17). W jednej z akcji świetną asystą popisał się Mateusz Ponitka, po której biało-czerwoni trafili za trzy punkty.

Reprezentacja Polski koszykarzy wygrała wszystkie cztery mecze na turnieju w Chinach. Piątkowe zwycięstwo bardzo przybliża biało-czerwonych do ćwierćfinału. Może to się stać już w piątek, w przypadku zwycięstwa Argentyny nad Wenezuelą.