Premier League: system VAR odebrał zwycięstwo Manchesterowi City

2019-08-17, 22:00

Piłkarze Manchesteru City po nieuznanym golu . Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

W hicie drugiej kolejki angielskiej Premier League mistrzowie Anglii, Manchester City, tylko zremisowali z finalistami Ligi Mistrzów, Tottenhamem Hotspur. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a w doliczonym czasie gry po analizie VAR anulowano zwycięską bramkę dla gospodarzy.

Kluczowy VAR

Piłkarze Pepa Guardioli wyszli na prowadzenie w 20. minucie dzięki znakomitej akcji, w której Kevin De Bruyne znakomicie dograł Sterlingowi. Kilka chwil później do remisu doprowadzili goście dzięki bramce Erika Lameli.

Jeszcze przed przerwą ponownie asystował De Bruyne, a gola zdobył Sergio Aguero. Mimo dominacji, mistrzowie Anglii po raz drugi stracili prowadzenie, gdy w drugiej części gry wyrównał rezerwowy Lucas Moura.

W ostatniej akcji meczu kibice na Etihad cieszyli się ze zwycięskiej bramki, jednak radość odebrał im system VAR. Sędzia zweryfikował akcję i zobaczył zagranie ręką Laporte'a, nim do siatki trafił Gabriel Jesus.

- To jak graliśmy było niesamowite, jestem bardzo dumny ze swoich piłkarzy. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale w piłce tak już czasem jest. Rywale przeszli linię środkową cztery, może pięć razy. Broniliśmy dobrze, ale wciąż będziemy nad tym pracować - powiedział Guardiola.

Tym samym zakończyła się trwająca 15 meczów zwycięska seria obrońców tytułu.

Hattrick Fina, kiksy Bednarka

Liderem Premier League jest Liverpool, który pokonał na wyjeździe Southampton Jana Bednarka 2:1. Obrońca reprezentacji Polski nie będzie dobrze wspominał tego meczu. Najpierw, tuż przed końcem pierwszej połowy, dał się łatwo zwieść Sadio Mane, który trafił do siatki. Natomiast w 70. minucie Senegalczyk odebrał mu piłkę, następnie zagrał do Roberto Firmino i zrobiło się 2:0 dla gości.

W 82. min fatalny błąd popełnił bramkarz Liverpoolu Adrian. Wybijając piłkę trafił w Danny'ego Ingsa, który skierował ją do siatki.

West Ham United z bramkarzem Łukaszem Fabiańskim zremisował na wyjeździe z Brighton&Hove Albion 1:1. "Młoty" prowadzenie objęły po golu Javiera Hernandeza w 61. minucie, a chwilę później wyrównał Leandro Trossard.

Oprócz Liverpoolu po dwóch kolejkach komplet punktów ma jeszcze tylko Arsenal. Londyńczycy dzięki trafieniom Alexandre Lacazette'a i Pierre'a-Emericka Aubameyanga pokonali u siebie Burnley 2:1. W poniedziałek do tego grona może jeszcze dołączyć Manchester United, który na wyjeździe zmierzy się z Wolverhampton Wanderers.

W meczu Norwich - Newcastle błysnął napastnik gospodarzy, Teemu Pukki, który zdobył trzy gole i został pierwszym w historii Finem z hattrickiem w Premier League.