Ekstraklasa: Lechia i Wisła wciąż nie potrafią strzelać. Nudny remis w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 07:24
W niedzielnym meczu drugiej kolejki ekstraklasy piłkarze Lechii zremisowali na własnym stadionie z Wisłą Kraków 0:0. Było to mało ciekawe spotkanie, na co wpływ miał z pewnością fakt, że gdańszczanie po pucharowej potyczce z Broendby Kopenhaga wystąpili w rezerwowym zestawieniu.
Maciej Gajos walczy o piłkę z Krzysztofem Drzazgą
Maciej Gajos walczy o piłkę z Krzysztofem DrzazgąFoto: PAP/Jan Dzban
  • Piotr Stokowiec dał odpocząć piłkarzom pierwszego składu
  • Oba zespoły nie zdobyły jeszcze bramki w lidze

W czwartek Lechia pokonała na własnym stadionie Broendby 2:1 i w konfrontacji z Wisłą w podstawowym składzie gospodarzy pojawił się tylko jeden zawodnik z wyjściowej „11” z pierwszego spotkania 2. rundy eliminacyjnej Ligi Europy – był nim środkowy obrońca Michał Nalepa.

Trener Piotr Stokowiec, mając w perspektywie czwartkowy rewanż z duńską ekipą, poszedł jeszcze dalej w oszczędzaniu swoich czołowych piłkarzy, bo na ławce rezerwowych zasiedli głównie gracze, którzy nie wystąpili przeciwko Broendby.

W 13. minucie Jean Carlos próbował zaskoczyć bramkarza gdańszczan strzałem z dystansu, ale Zlatan Alomerovic był na posterunku. Z kolei dziewięć minut później pomocnik biało-zielonych Maciej Gajos trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

W pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli przyjezdni, choć tuż przed przerwą odważniej zaatakowali lechiści. Swoje okazje mieli Nalepa i Makowski.

Początek drugiej połowy należał z kolei do drużyny z Krakowa. W 47. minucie efektowny rajd przeprowadził Jean Carlos, jednak Brazylijczykowi zabrakło wykończenia w postaci strzału. W kolejnych akcjach wiślacy groźnie dośrodkowywali, ale także nie potrafili poważniej zagrozić bramce rywali.

Goście nie oddali inicjatywy, lecz dopiero w 71. minucie po składnej akcji całego zespołu przed szansą stanął Vullnet Basha. Pierwszy strzał Albańczyka został zablokowany przez Nalepę, a poprawka była niecelna.

Niewiele natomiast brakowało, aby w 84. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze – z blisko 30 metrów uderzył Gajos, ale Buchalik wybił piłkę na róg.

To przeciętne i prowadzone w sparingowym tempie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem. Na inaugurację Lechia zremisowała 0:0 w Łodzi z beniaminkiem ŁKS, a Wisła uległa u siebie 0:1 Śląskowi Wrocław.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0

Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Rafał Wolski. Wisła Kraków: Maciej Sadlok, Lukas Klemenz, Marcin Wasilewski.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 13 270.

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerovic - Rafał Kobryń, Michał Nalepa, Mario Maloca, Adam Chrzanowski - Egy Maulana Vikri (46. Jarosław Kubicki), Tomasz Makowski, Maciej Gajos, Rafał Wolski (56. Lukas Haraslin), Sławomir Peszko (72. Flavio Paixao) - Artur Sobiech.

Wisła Kraków: Michał Buchalik - David Niepsuj, Rafał Janicki (78. Marcin Wasilewski), Lukas Klemenz, Maciej Sadlok - Kamil Wojtkowski, Jean Carlos (75. Aleksander Buksa), Vullnet Basha, Rafał Boguski, Michał Mak (88. Daniel Morys) - Krzysztof Drzazga.

Wyniki meczów 2. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2019-07-26:
Lech Poznań - Wisła Płock 4:0 (1:0)
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
2019-07-27:
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
Cracovia Kraków - ŁKS Łódź 1:2 (0:1)
2019-07-28:
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:1 (0:1)
Korona Kielce - Legia Warszawa 1:2 (1:1)
Pozostałe mecze kolejki
2019-07-29:
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Arka Gdynia 1 0 0 1 0-3 0 -3
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze

Mecze w następnej kolejce
2019-08-02:
Arka Gdynia - Korona Kielce (18.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok (20.30)
2019-08-03:
Raków Częstochowa - Cracovia Kraków (17.30)