Halep królową Wimbledonu. Kolejny przegrany finał Sereny Williams

2019-07-13, 16:07

Simona Halep . Foto: PAP/EPA/NIC BOTHMA

Serena Williams przegrała drugi kolejny finał Wimbledonu. Po ubiegłorocznej porażce z Angelique Kerber, w sobotę lepsza od Amerykanki była Rumunka Simona Halep, która wygrała 6:2, 6:2.

Cezary Gurjew o finale Wimbledonu kobiet (Kronika Sportowa/Jedynka)
+
  • To drugi wygrany wielkoszlemowy turniej Simony Halep
  • W 2018 roku wygrała French Open
  • Serena Williams przegrała trzeci wielkoszlemowy finał z rzędu

Zabójczy backhand

Amerykanka fatalnie rozpoczęła mecz. Popełniała w pierwszych trzech gemach aż siedem niewymuszonych błędów i dwukrotnie przełamano jej podanie. Następnie Williams zaczęła grać bardziej ofensywnie i próbować gry przy siatce, jednak największą bronią Halep pozostały kończące zagrania backhandem.

Dopiero w piątym gemie Rumunka oddała pierwszego gema, a gra jej rywalki wskoczyła na wyższy poziom. Młodsza z sióstr Williams atakowała forehandem, jednak w kluczowych momentach fantastycznie kontrowała ją Halep. Rumunka dawała wspaniały popis gry defensywnej, rzadko spotykany nawet na poziomie finału Wimbledonu.

Błąd za błędem

W drugim secie Serena po wygranych piłkach zaczęła zachowywać się coraz bardziej ekspresyjnie, zdając się pokazywać jak wiele kosztuje ją każda wygrana piłka. Nie wyeliminowała jednak powtarzających się błędów, a rumuńska tenisistka potrafiła wygrywać wymiany, które wydawały się ku temu niemożliwe.

Kluczowy był piąty gem, w którym serwująca Williams została przełamana, mimo dogodnych sytuacji do wykończenia piłek wolejem lub smeczem. Do końca meczu pretendentka do pierwszego tytułu potrafiła utrzymać swoje podanie, dokładając do tego drugie przełamanie przy stanie 2:4. Mecz trwał zaledwie 57 minut.