ME U21: klątwa Linekera wiecznie żywa. Niemcy w finale turnieju

2019-06-27, 21:34

Luca Waldschmidt wykorzystał rzut karny. Foto: PAP/EPA/RENATO OLIMPIO

Kolejny międzynarodowy turniej, w którym można cytować słowa Gary'ego Linekera o tym, że na końcu zawsze wygrywają Niemcy. W półfinale mistrzostw Europy, mimo konieczności odrabiania strat w drugiej połowie, wygrali oni dzięki bramkom w ostatnich akcjach meczu.

• Niemcy pierwszymi finalistami mistrzostw Europy do lat 21
  • Po dwa gole strzelili Amiri i Waldschmidt
  • W finale zagrają z Hiszpanią

Po wyrównanym początku meczu Niemcy dość szybko wyszli na prowadzenie, gdy w 21. minucie po indywidualnej akcji celny strzał oddał Amiri. Reprezentacji Rumunii nie podcięło to jednak skrzydeł, gdyż już pięć minut później po faulu w polu karnym Baumgartla wyrównał Puscas.

Napastnik Palermo wykorzystał też kolejną okazję, którą stworzył mu udanym dośrodkowaniem Ivan, i celnym strzałem głową wyprowadził swoją kadrę na prowadzenie.

Po zmianie stron piłkarze Stefana Kuntza doprowadzili do remisu, gdy po błędzie Hagiego rzut karny wykorzystał Waldschmidt. To on został też prawdziwym bohaterem ostatniej akcji, gdy w 89. minucie zdobył swoją siódmą bramkę w turnieju. Po rozegraniu rzutu wolnego z wystawieniem mu piłki oddał celny strzał, który trafił do siatki rywala. To kolejny gol tego gracza zdobyty zza pola karnego, trafił już w podobny sposób z Austrią.

Gdy wydawało się, że mecz skończy się jednobramkową wygraną, czerwoną kartkę za faul przed polem karnym otrzymał Rumun Pascanu, a chwilę później rzut wolny na bramkę zamienił Amiri.

Reprezentacja Niemiec zagra w finale z Hiszpanią, która w drugim półfinale pokonała Francję 4:1.