X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Liga Narodów siatkarzy: Polski Związek Piłki Siatkowej skarży się na irańskich kibiców. "Utrudniali przejazd"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:00
Polski Związek Piłki Siatkowej wydał oświadczenie, w którym skrytykowano zachowanie irańskich kibiców po meczu tamtejszej reprezentacji z biało-czerwonymi podczas turnieju Ligi Narodów w Urmii. - Tłum fetujących zwycięstwo kibiców utrudniał sprawny przejazd autobusu z polską drużyną z miejsca rozegrania spotkania - napisano. Iran wygrał z Polską 3:2. 
Iran pokonał w Urmii Polskę 3:2
Iran pokonał w Urmii Polskę 3:2Foto: Twitter.com/FIVBVolleyball (screen)

Przed turniejem w Urmii obawy o bezpieczeństwo biało-czerwonych mogły być uzasadnione. Po niedawnej wypowiedzi Michała Kubiaka o Irańczykach, tamtejsi fani nie kryli oburzenia. Bezpieczeństwa polskich siatkarzy podczas turnieju w Urmii strzegły podwyższone siły bezpieczeństwa. O ile sam mecz odbył się w sportowej atmosferze, o tyle Polacy narzekali na zachowanie kibiców gospodarzy po jego zakończeniu.

Zdaniem polskiej federacji tłum fetujących zwycięstwo fanów utrudniał wyjazd autokaru z naszymi reprezentacjami. Polski Związek Piłki Siatkowej zapewnił w oświadczeniu, że podjął działania w celu wyjaśnienia tej sytuacji. 

Pełna treść oświadczenia: 

Polski Związek Piłki Siatkowej cały czas monitoruje i prowadzi działania w związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce po sobotnim meczu Iran - Polska (15 czerwca 2019 w Urmii, Iran), polegającym na znacznym, bo ponad godzinnym, wydłużeniu czasu powrotu polskich siatkarzy do hotelu.

Tłum fetujących zwycięstwo kibiców utrudniał sprawny przejazd autobusu z polską drużyną z miejsca rozegrania spotkania. Według informacji PZPS podobna sytuacja miała miejsce także dzień wcześniej i dotyczyła reprezentacji Kanady.

Niezwłocznie po wydarzeniu podjęto niezbędne działania w celu wyjaśnienia sytuacji. Nastąpiła konsultacja z nadzorującym turniej przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) i organizatorami z ramienia irańskiej federacji siatkarskiej, którzy przeprosili za wynikające ze zdarzenia niedogodności. PZPS wystosował jednocześnie zdecydowany w treści list do centrali FIVB.

Od momentu wyjazdu kadry narodowej do Iranu PZPS pozostawał w stałym kontakcie z reprezentacją, FIVB oraz MSZ, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo polskich siatkarzy.

pm 

Czytaj także

Liga Narodów siatkarzy: Polska - Kanada. Biało-czerwoni zostają w grze o Final Six

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 21:50
Po porażkach z Rosją i Iranem polscy siatkarze zagrali z Kanadyjczykami. Mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26). Podopieczni Vitala Heynena wciąż liczą się w walce o Final Six.
rozwiń zwiń