X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znamy organizatora I Memoriału imienia Ireny Szewińskiej. Imponująca obsada zawodów

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 14:10
To będzie wielkie święto w stolicy polskiej lekkiej atletyki - Bydgoszczy. 12 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędzie się bardzo silnie obsadzony I Memoriał im. Ireny Szewińskiej.
Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy
Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy Foto: Paweł Skraba

- To wielkie wyróżnienie dla naszego miasta, ale też bardzo uzasadnione. Pani Irena była związana z Bydgoszczą, bardzo często nas odwiedzała, dekorowała najlepszych zawodników naszych imprez. Irena Szewińska lobbowała za organizacją wielu międzynarodowych imprez i wspierała nas w tym. Po prostu zasłużyła, by właśnie ten pierwszy memoriał odbył się tutaj. A my zrobimy wszystko, by godnie uczcić jej pamięć - mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor mityngu i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

I Memoriał im. Ireny Szewińskiej odbędzie się w środowe popołudnie. Przedsmak lekkoatletycznych emocji będziemy mieli jednak już dzień wcześniej, gdy na Wyspie Młyńskiej rywalizować będą najlepsi polscy i zagraniczni tyczkarze.

- Warto pamiętać, że Irena Szewińska w 1976 roku właśnie w Bydgoszczy pobiła rekord świata na 400 metrów. Ona zasłużyła na to, by Bydgoszcz ją honorowała, tak jak Bydgoszcz zasługiwała na to, by mieć miejsce w sercu pani Ireny - mówi Wolsztyński.

Źródło: TVP Sport 

- Irena była związana z tym miastem, więc cieszę się, że w Bydgoszczy będzie memoriał jej imienia, w dodatku na stulecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - mówi Janusz Szewiński, mąż Ireny Szewińskiej.

Mężowi pani Ireny wdzięczny jest prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który cieszy się z faktu, że Bydgoszcz wyrasta na najbardziej lekkoatletyczne miasto w Polsce. - Chciałbym podziękować panu Januszowi Szewińskiemu, że popierał kandydaturę Bydgoszczy jako organizatora memoriału. Wiem, że dobrze uczcimy pamięć honorowego obywatela Bydgoszczy - mówi prezydent miasta.

Bydgoszcz w tym sezonie bez wątpienia będzie polską stolicą lekkiej atletyki. Oprócz silnie obsadzonego Memoriału im. Ireny Szewińskiej w dniach 9-11 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy. - Bydgoszcz w ostatnich latach organizuje najwięcej lekkoatletycznych imprez międzynarodowych na świecie. Nie ma drugiego miasta, które mogłoby się pochwalić tak wielką liczbą poważnych imprez - dodaje Wolsztyński.

- W kontekście Drużynowych Mistrzostw Europy wierzę, że dobrze zorganizowany memoriał napędzi promocję i kibiców, aby wzięli udział w sierpniowych mistrzostwach - dodaje Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Na stadionie Zawiszy zawiśnie specjalna tablica upamiętniająca Irenę Szewińską. - Sam memoriał zaczniemy konkurencjami, w których przed laty startowała Irena Szewińska, czyli biegami na 100 i 400 metrów. Już dziś mogę zapewnić, że na naszych zawodach wystąpi cała czołówka, a na pewno będą Iga Baumgart, Justyna Święty czy Ewa Swoboda. Również gwiazdy zagraniczne zabiegają o to, by u nas wystąpić - dodaje Wolsztyński.

Oprócz biegów na 100 i 400 metrów kobiety będą rywalizowały na dystansach 800 metrów i 100 metrów przez płotki, a mężczyźni na dystansach 800 metrów, 110 metrów przez płotki i 3000 metrów z przeszkodami. Odbędą się też konkursy skoku w dal, pchnięcia kulą i rzutu młotem mężczyzn.

- Bardzo się cieszę, że zawody poświęcone pani Irenie odbędą się w moim mieście. Uwielbiam startować w Bydgoszczy, a rywalizować w imprezie nazwanej imieniem wybitnej polskiej lekkoatletki będzie zaszczytem - mówi Iga Baumgart. Na stadionie Zawiszy pojawią się też m.in. najlepsi polscy młociarze Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki oraz kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. 

pm  

Czytaj także

Irena Szewińska, Pierwsza Dama i Królowa Lekkoatletyki. A wszystko zaczęło się w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 09:18
- Obserwowałam z bliska 18 igrzysk olimpijskich. Pięć razy wzięłam w nich czynny udział – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem Irena Szewińska, która po raz pierwszy na olimpiadę pojechała do Tokio w 1964 roku. W ostatnim czasie legenda polskiej i światowej lekkoatletyki z ramienia MKOl nadzorowała organizację kolejnych igrzysk, które w 2020 odbędą się w Tokio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat sportu żegna Irenę Szewińską. Nie była "jedną z", była najwybitniejsza

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 10:08
W piątek przed północą w wieku 72 lat zmarła Irena Szewińska, najwybitniejsza lekkoatletka w dziejach polskiego sportu, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Świat sportu wspomina królową lekkoatletyki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

1. Memoriał im. Ireny Szewińskiej już w 2019 roku. Pierwsza Dama Lekkoatletyki upamiętniona przez PZLA

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 08:57
Od 2019 roku będzie organizowany Memoriał Ireny Szewińskiej - poinformował w sobotę wieczorem na Twitterze Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zawody będą rozgrywane 29 czerwca lub w dniu najbliższym tej daty.
rozwiń zwiń