Premier League: Eden Hazard show w derbach Londynu. Zobacz efektowny rajd Belga do bramki Fabiańskiego [WIDEO]

2019-04-09, 07:49

Eden Hazard (z prawej) walczy o piłkę z piłkarzami West Ham's . Foto: PAP/EPA

Piłkarze Chelsea pokonali u siebie w derbach Londynu West Ham United 2:0 w 33. kolejce angielskiej ekstraklasy. W bramce gości stał Łukasz Fabiański, a bohaterem meczu był Belg Eden Hazard, strzelec obu goli. Przy pierwszym popisał się bardzo efektownym rajdem.

Hazard od początku spotkania czuł się znakomicie na boisku. Zaprezentował wiele znakomitych zagrań, a największą euforię wzbudził w 24. minucie.

Popisał się wówczas indywidualną akcją, która może zostać uznana za jedną z najładniejszych w całym sezonie. 28-letni Belg zaczął swój rajd około 40 m przed bramką rywali, minął po drodze czterech piłkarzy gości i nie dał szans Fabiańskiemu.

Niedługo potem po zagraniu Hazarda piłka trafiła do Gonzalo Higuaina, ale Argentyńczyk z ostrego kąta trafił w słupek.

W drugiej połowie West Ham mocniej zaatakował, jednak gospodarze też mieli swoje okazje. Po jednej z nich w 90. minucie Hazard otrzymał piłkę po prawej stronie pola karnego i precyzyjnym strzałem z kilku metrów ustalił wynik. To jego 15. gol w obecnym sezonie Premier League. Fabiański nie miał szans przy tym uderzeniu.

Dzięki poniedziałkowej wygranej Chelsea awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Ma 66 punktów i o dwa wyprzedza Tottenham, a o trzy Arsenal, ale oba te zespoły rozegrały jedno spotkanie mniej.

Drużyna Fabiańskiego, dla której to trzecia ligowa porażka w czterech ostatnich meczach (każda z nich po 0:2), pozostała na 11. miejscu z dorobkiem 42 punktów.