El. Euro 2020: Izrael lepszy od Austrii. Druga porażka gości w grupie G

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 22:00
Izrael wygrał w Hajfie z Austrią 4:2 (2:1) w meczu "polskiej" grupy G eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Dla gości to druga porażka w drugim meczu eliminacji. W czwartek ulegli w Wiedniu reprezentacji Polski 0:1.
Eran Zahavi popisał się hat-trickiem w meczu z Austrią
Eran Zahavi popisał się hat-trickiem w meczu z Austrią Foto: PAP/EPA/ATEF SAFADI

Goście objęli prowadzenie w ósmej minucie, kiedy po sprytnym podaniu Petera Zulja, który nie grał z Polską (0:1), Marko Arnautovic z bliska nie dał szans izraelskiemu bramkarzowi.

Miejscowi odpowiedzieli w 34. minucie - po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową piłkę do bramki skierował Eran Zahavi. 31-letni napastnik chińskiego Guangzhou R&F krótko przed przerwą po rzucie wolnym ponownie głową, choć tym razem uderzył niezbyt czysto, pokonał Heinza Lindnera.

Dziesięć minut po przerwie Zahavi zdecydował się na strzał zaa pola karnego, a piłka po chwili zatrzepotała w siatce. To już jego czwarty gol w tych eliminacjach.

W 66. minucie na 4:1 podwyższył występujący na co dzień w Red Bull Salzburg Munas Dabbur. Nadzieje Austriaków odżyły po drugiej tego wieczoru bramce Arnautovicia, który skierował piłkę do siatki głową po tym, jak Marcel Sabitzer trafił w poprzeczkę.

Izrael - Austria 4:2 (2:1).

Bramka: dla Izraela - Eran Zahavi trzy (34-głową, 44-głową, 55), Munas Dabbur (66); dla Austrii - Marco Arnautovic (8, 75-głową).

Sędzia: Jewhenij Aranowski (Ukraina).

Izrael: Ariel Harush - Elazar Dasa, Loai Taha (77. Ayad Habashi), Shiran Yeini, Orel Dgani, Omri Ben Harush - Biram Kayal (72. Almog Cohen), Dor Peretz, Bibras Natcho - Munas Dabbur (80. Tomer Hemed), Eran Zahavi.

Austria: Heinz Lindner - Alexander Dragovic, Martin Hinteregger, Maximilian Woeber (60. Marc Janko) - Valentino Lazaro, Julian Baumgartlinger, Andreas Ulmer - Xaver Schlager (60. Karim Onisiwo), Peter Zulj (85. Florian Kainz), Marcel Sabitzer - Marko Arnautovic.

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Reprezentacja Polski wygrała w Warszawie z Łotwą 2:0 (0:0) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2020.

Reprezentacja Polski wygrała w Warszawie z Łotwą 2:0 (0:0) po golach Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika w meczu eliminacyjnym piłkarskich mistrzostw Europy 2020. Styl gry biało-czerwonych znowu jednak nie zachwycił.

Biało-czerwoni nie rozegrali najlepszego meczu, ale pokonali w Warszawie Łotwę 2:0. Kto z podopiecznych Jerzego Brzęczka zagrał najlepiej, a kto zawiódł? Zapraszamy do zapoznania się z ocenami portalu PolskieRadio24.pl.