Puchar Króla: Real grał w piłkę, Barcelona punktowała. "Królewscy" na kolanach

2019-02-27, 22:50

Luka Modrić i Leo Messi w meczu Realu Madryt z Barceloną. Foto: PAP/EPA/Rodrigo Jimenez

FC Barcelona pokonała na wyjeździe 3:0 Real Madryt w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Króla i awansowała do finału rozgrywek. "Królewscy" nie mają dużo czasu, by się otrząsnąć - szansę na rewanż dostaną już w najbliższą sobotę.

W pierwszym starciu tych zespołów padł remis 1:1, strzelanie na Camp Nou rozpoczął Lucas Vasquez, a golem odpowiedział Malcom. Samo spotkanie jednak nie rozgrzało kibiców do czerwoności i dyspozycje drużyn można było uznać za rozczarowującą.

Tym razem Real chciał pokazać więcej i mocno pracował na to, by sięgnąć po zwycięstwo. Kolejne akcje rozbijały się jednak o defensywę lub świetnie broniącego Ter Stegena. "Królewscy" grali w piłkę, ale bramki na Santiago Bernabeu strzelali goście - w drugiej połowie Luis Suarez skompletował hat-tricka, wykorzystując praktycznie jedyne sytuacje swojej drużyny w tym meczu.

Real miał przewagę, jednak został brutalnie upokorzony przed własną publicznością. W sobotę zagra z odwiecznym rywalem w Primera Division. Czy wykorzysta szansę na to, by się zrehabilitować?

Real Madryt - Barcelona 0:3

Bramki: 0:1 Suarez (50), 0:2 Suarez (69), 0:3 Suarez (73)

Relacja na żywo:

90+2 min. - Koniec. Barcelona rozbiła Real, choć trzeba przyznać, że był to bardzo dziwny mecz, w którym to gospodarze mieli przewagę i lepsze sytuacje do zdobywania bramek. "Duma Katalonii" nie imponowała, jednak była w stanie upokorzyć rywali. Wynik idzie w świat, styl tego zwycięstwa zostanie szybko zapomniany.

89 min. - Ostatnie minuty spotkania, "Królewscy" nie mogą znaleźć nawet honorowego gola.

85 min. - Kolejna akcja Realu, kolejna interwencja Ter Stegena.

78 min. - Real cały czas próbuje zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie widać w tych staraniach większej wiary. Zresztą trudno się dziwić...

73 min. - Niesamowity spokój Suareza, snajper, na którego sporo w tym sezonie narzekano, kompletuje hat-tricka w takim spotkaniu!

72 min. - I rzut karny dla gości! Suarez faulowany w polu karnym, nie ma żadnych wątpliwości. Ogromna szansa dla Barcelony, żeby zamknąć ten mecz.

69 min. - 2:0 dla Barcelony! Znów asysta Dembele, a akcję finalizuje Suarez!

67 min. - Piękny rajd Viniciusa, jednak znów brakuje wykończenia.

62 min. - Chyba wszyscy na Bernabeu widzieli piłkę w siatce, ale Ter Stegen w jakiś sposób obronił uderzenie głową. Jak na razie to bez wątpienia najlepszy piłkarz tego meczu.

A tutaj bramka Luisa Suareza.

60 min. - Było bardzo blisko, ale Vasquez nie sięgnął futbolówki w polu karnym.

56 min. - Real szuka swojej szansy, ale Barcelona pewnie broni i cały czas pozostaje w gotowości do szybkiej kontry.

50 min. - Gol! Luis Suarez trafia do siatki, to była pierwsza sytuacja dla Barcelony w drugiej połowie. Urugwajczyk wykorzystał dobre dogranie Dembele. Najwyraźniej niewykorzystane sytuacje się mszczą.

50 min. - Messi dopada do piłki, ale jest momentalnie osaczony przez trójkę piłkarzy, którzy nie zostawiają złudzeń co do tego, jakie założenia mają na opiekowanie się Argentyńczykiem.

48 min. - Benzema bliski szczęścia. Francuz uderzył po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nad bramką.

46 min. - Real pokazuje, że nie zamierza zdejmować nogi z gazu. Czy ataki przyniosą wreszcie skutek?

46 min. - Wracamy na drugą część gry.

45+1 min.  - Przerwa. Real był zespołem lepszym, jednak nie potrafił tego udokumentować golem. Barcelona zaś może być zadowolona, że nie schodzi do szatni z bramkową stratą.

45 min. - W ostatnich minutach Barcelona wydaje się budzić z letargu, ale przyznajmy, że musieliśmy na to naprawdę długo czekać. Za chwilę koniec pierwszej części gry.

42 min. - Tym razem błysnął Messi, ale wszystko dzieje się daleko od bramki Realu. Argentyńczyk sfaulowany przez Kroosa.

38 min. - Która to szansa młodego Brazylijczyka? Trudno to policzyć, ale dla kibiców Barcelony liczy się tylko jedno - Vinicius jest dzisiaj nieskuteczny i tylko temu zawdzięczają, że ich zespól nie przegrywa na Santiago Bernabeu.

37 min. - Vinicius znów przed szansą, ale tym razem nie znalazł się w dobrej pozycji, znalazł podaniem Benzemę, który po przyjęciu musiał błyskawicznie oddać strzał. I znów niesamowity Ter Stegen!

35 min. - Ponad pół godziny za nami, jak dotąd bez bramek, choć lepsze sytuacje mieli na razie "Królewscy".

30 min. - Dembele płasko dogrywa w pole karne, piłka minęła wszystkich zawodników, ale było blisko.

26 min. - Faul przy linii bocznej boiska, Real stanie przed szansą na to, by posłać dośrodkowanie w pole karne. Ter Stegen znów pewnie w bramce Barcelony.

23 min. - Ależ zamieszanie w polu karnym Barcelony. Dośrodkowanie Benzemy nie znalazło adresata, ale wybicie było fatalne i Vinicius stanął przed kolejną szansą. Znów nie udało się, Ter Stegen wychodzi obronną ręką z tego starcia.

18 min. - Vinicius marnuje wspaniałą okazję. Znalazł się w polu karnym i miał sporo miejsca, jednak przestrzelił.

16 min - Dembele nie ma łatwego życia z obrońcami Realu. Przy każdym kontakcie z piłką skrzydłowy momentalnie ma towarzystwo, które nie przebiera w środkach.

14 min. - Jest pierwsza kontrowersja, kibice na Santiago Bernabeu protestują i domagają się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

10 min. - Na razie bez świetnych szans, ale na pewno nie można odmówić piłkarzom zaangażowania. Do tego stopnia, że kilka razy zdążyło już zaiskrzyć między graczami.

8 min. - To mogła być bramka, Dembele dobrze znalazł Suareza, ale tym razem to defensorzy Realu znaleźli się na pierwszym planie.

6 min. - Benzema i Vasquez szarżują na bramkę, ale obrońcy "Dumy Katalonii" skutecznie.

4 min. - Barcelona nie wygląda na zespół, który chce tu forsować tempo, spokojny początek spotkania.

2 min. - Real próbował wyprowadzić swoją akcję, ale stracił piłkę i to Barcelona próbuje rozegrania, a "Królewscy" starają się ją odzyskać ostrym pressingiem.

1 min. - Zaczynamy!

20.55 - Za chwilę zaczynamy spotkanie. I, nie ma co ukrywać, liczymy na prawdziwy spektakl.

20.50 - Zawodnicy Realu wyglądają na mocno zmotywowanych.

20.40 - Czy Leo Messi po raz kolejny zostanie największym bohaterem tego widowiska? Argentyńczyk pokazywał już, że w meczach z Realem potrafi wchodzić na poziom niedostępny dla innych graczy.

20.30 - Pół godziny do rozpoczęcia spotkania. W takich składach wybiegną na boisko piłkarze Realu i Barcelony.