MŚ w Seefeld 2019: Szwedki najlepsze w sprincie drużynowym. Kowalczyk i Skinder na ostatniej pozycji w finale

2019-02-24, 12:44

Justyna Kowalczyk (z lewej) i Monika Skinder podczas finału sprintu drużynowego . Foto: PAP/Grzegorz Momot

Szwedki Stina Nilsson i Maja Dahlqvist okazały się najlepsze w finale drużynowego sprintu techniką klasyczną podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld. Srebro zdobyły Słowenki, a brąz - Norweżki. Justyna Kowalczyk i Monika Skinder zajęły ostatnie, dziesiąte miejsce w finale.

Nilsson i Dahlqvist osiągnęły czas 15.14,93. Na drugim miejscu ze stratą 0,37 s niespodziewanie finiszowały Słowenki Katia Visnar i Anamarija Lampić. Faworyzowane Norweżki Ingvild Flugstad Oestberg i Maiken Caspersen Falla straciły do zwyciężczyń 0,60 s i musiały się zadowolić trzecim miejscem.

Źródło: TVP Sport

W poprzednich czterech konkurencjach biegowych rozegranych na mistrzostwach w Seefeld (sprintach indywidualnych i biegach łączonych) komplet złotych medali zdobywali reprezentanci Norwegii.

W finale wystąpiły Justyna Kowalczyk i Monika Skinder, ale finiszowały na ostatniej pozycji ze stratą 46,06 s do Nilsson i Dahlqvist. Po zakończeniu pierwszej zmiany, na której biegła dwukrotna mistrzyni olimpijska, Polki zajmowały piąte miejsce, ale z każdym kolejnym okrążeniem spadały w klasyfikacji. Ostatecznie Monika Skinder dobiegła na metę jako ostatnia, z ponad dwudziestosekundową stratą do Białorusinek, które zajęły dziewiątą lokatę.