X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jedno z najważniejszych orzeczeń Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie". Adrian Zieliński srogo ukarany za doping także finansowo

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 11:11
Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie utrzymał karę czterech lat dyskwalifikacji nałożonej na sztangistę Adriana Zielińskiego za naruszenie przepisów antydopingowych - poinformowała Polska Agencja Antydopingowa (POLADA).
Audio
  • Jak podkreśla prezes Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski choć przysługuje mu prawo odwołania, to sprawa jest niemal zamknięta (IAR)
Polski sztangista Adrian Zieliński po powrocie z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro
Polski sztangista Adrian Zieliński po powrocie z Igrzysk Olimpijskich w Rio de JaneiroFoto: PAP/Jacek Turczyk

"Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie oddalił odwołanie zawodnika Adriana Zielińskiego od postanowienia Panelu Dyscyplinarnego II Instancji przy POLADA w sprawie naruszenia przepisów antydopingowych" - przekazano na stronie internetowej Polskiej Agencji Antydopingowej.

Oznacza to, że kara czterech lat dyskwalifikacji nałożona przez POLADA pozostaje w mocy.

Adrian Zieliński 1200.jpg
Adrian Zieliński odwołał się od decyzji o czteroletniej dyskwalifikacji"Ponadto sąd arbitrażowy zdecydował o konieczności zapłaty 2 tys. franków szwajcarskich przez Adriana Zielińskiego na rzecz POLADA tytułem kosztów poniesionych w związku ze sprawą. Jest to jedno z najważniejszych orzeczeń Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, które zapadło w sprawie polskich sportowców" - dodano.

Jednocześnie przypomniano, że CAS wcześniej utrzymał również karę czterech lat dyskwalifikacji nałożoną na Tomasza Zielińskiego, młodszego brata Adriana, przez Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów (IWF).

"W próbkach pobranych od obu sportowców wykryto steroid anaboliczno-androgenny 19-norandrosteron, zwany popularnie nandrolonem" - napisano.

W organizmie Tomasza Zielińskiego wykryto nandrolon tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro, gdzie miał startować w kat. 94 kg.

U Adriana, złotego medalisty olimpijskiego z Londynu w 2012 roku w kat. 85 kg, również stwierdzono tę samą substancję i nie dopuszczono do występu w igrzyskach w Rio. Zawodnik odwoływał się od nałożonej przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie kary czteroletniej dyskwalifikacji, ale w grudniu 2017 roku panel dyscyplinarny przy POLADA potwierdził werdykt pierwszej instancji.Adrian Zieliński twierdził, że nandrolon przyjął nieświadomie, a zanieczyszczona nim miała być zażywana przez niego witamina B12. 

Bracia Zielińscy starcili także prawo do tzw. emerytury olimpijskiej, świadczenia dla medalistów olimpijskich, które medalisci otrzymują dożywotnio i które wynosi 2623,38 zł  PLN (netto, od świadczenia dla sportowców nie są pobierane składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne) miesięcznie. Zgodnie z nowelizacją ustawy o sporcie, świadczenie to nie przysługuje tym medalistom, którzy zostali podczas kariery zdyskwalifikowani za doping na co najmniej dwa lata (świadczenie przysługuje po zakończeniu kariery sportowej i ukończeniu 40 lat,  lub 35 lat w przypadku medalistów igrzysk olimpijskich, którzy zdobyli medal przed wejściem w życie ustawy tj. w 2010 r.).

ah, PAP, POLADA, 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dopingowa wpadka Zielińskiego odebrała kibicowi przyjemność oglądania zawodów. Jest wyrok sądu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 18:30
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy odrzucił w środę pozew poznańskiego prawnika przeciwko Adrianowi Zielińskiemu. Sztangista nie musi więc przeprosić Michała Gniatkowskiego, ani wpłacić pieniędzy na fundacje pomagające młodym sportowcom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski sztangista chce coś udowodnić. Poddał się badaniu wykrywaczem kłamstw

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 18:50
Ciężarowiec Adrian Zieliński, wykluczony z reprezentacji Polski podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku po ujawnieniu w jego organizmie środka dopingowego, poddał się badaniu wariografem, chcąc udowodnić swoją niewinność.
rozwiń zwiń