more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Niemcy naciskają Horngachera. Tajner: jest w niezręcznej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 11:45
- Jeśli chodzi o sytuację Stefana Horngachera, wiemy już że bardzo zabiegają o niego Niemcy - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. W piątek skoczkowie rozpoczną rywalizację w ramach zawodów "Willingen Five". Będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się MŚ w austriackim Seefeld. 
Audio
  • O formie "Biało-czerwonych", a także o przyszłości trenera skoczków Stefana Horngachera, z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniuszem Tajnerem rozmawiał Jakub Niziński (IAR)
Stefan Horngacher
Stefan HorngacherFoto: Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

W sezonie 2018/2019 skoczkowie rywalizują w 40. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach.   

Puchar_Narciarskie_banner.jpg
PŚ W SKOKACH NARCIARSKICH 2018/2019

Do rozpoczęcia mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld pozostało pięć dni. W rywalizacji skoczków, biegaczy i kombinatorów norweskich nie zabraknie Polaków. W ostatnich dniach coraz częściej pojawiają się informację związane z przyszłością trenera polskiej kadry skoczków, Stefana Horngachera. W kontekście Austriaka mówi się o reprezentacji Niemiec.

- Już podczas PŚ w Zakopanem Stefan Horngacher informował mnie i Adama Małysza, że ma codziennie telefony z Niemieckiego Związku Narciarskiego. Wtedy nic o tym nie mówiliśmy, ale teraz już to trwa. Niech tak będzie jak najdłużej. Nikt nie lubi jak się go tak długo nagabuje. My się umówiliśmy, że wracamy do rozmów w Seefeld - przyznał Tajner. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Jakuba Nizińskiego. 

(mb) 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PŚ w skokach: Niemcy niepewni decyzji Horngachera. Szykują plan awaryjny

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 20:15
Niemiecka federacja narciarska liczy się z tym, że trener kadry polskich skoczków Austriak Stefan Horngacher zdecyduje się nadal pracować z biało-czerwonymi i nie przyjmie propozycji nowej pracy - czytamy na stronie internetowej tamtejszej telewizji publicznej ZDF. Niemcy mają więc szykować plan awaryjny, wedle którego ich kadrę objąłby inny Austriak Bernhard Metzler. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Willingen Five: rusza maraton skoków narciarskich. Ostatni sprawdzian przed MŚ w Seefeld

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 11:58
Konkursem drużynowym rozpocznie się w piątek trzydniowa rywalizacja w Willingen w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Jeszcze tego samego dnia zawodników czekają kwalifikacje do indywidualnych zmagań w sobotę i niedzielę.
rozwiń zwiń