Puchar Polski w koszykówce: Stal Ostrów Wielkopolski i Polpharma Starogard Gdański w półfinale

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:15
Koszykarze Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. awansowali w czwartek do sobotniego półfinału turnieju o Puchar Polski, który rozgrywany jest w Warszawie. Stal niespodziewanie pokonała faworyta Stelmet Enea BC Zielona Góra 71:64.
Audio
  • Do awansu przyczynił się Mateusz Kostrzewski, który cztery minuty przed końcem meczu efektownym wsadem doprowadził do remisu po 59 i zmobilizował swoich kolegów do lepszej gry (IAR)
  • Skrzydłowy drużyny z Ostrowa nie uważa jednak, że jego zespół znalazł szczególny sposób na wygrywanie meczów z zielonogórzanami (IAR)
  • Zawodnik zespołu ze Starogardu Daniel Gołębiowski podkreśla, że jego drużyna bardzo dobrze spisała się w pierwszej połowie, ale druga część gry była dużo trudniejsza (IAR)
  • Skrzydłowy Legii Michał Kołodziej żałuje, że nie udało się odrobić strat z pierwszej połowy, którą stołeczna ekipa przegrała osiemnastoma punktami (IAR)
Zawodnik BM Slam Stali Ostrów Wlkp. Mike Scott (C) podczas ćwierćfinałowego meczu finałowego turnieju o Puchar Polski ze Stelmetem BC Enea Zielona Góra. Foto: PAP/Leszek Szymański

W pierwszym ćwierćfinale Polpharma była lepsza od Legii Warszawa (74:67). Obydwie zwycięskie drużyny spotkają się w sobotnim półfinale. Drugą parę utworzą zwyciężcy piątkowej rywalizacji, w której obrońca trofeum Polski Cukier Toruń zmierzy się z MKS Dąbrowa Górnicza, a mistrz Polski Anwil Włocławek z Arką Gdynia.

Decydująca o losach meczu Stal - Stelmet była ostatnia kwarta. W niej podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zagrali dobrze w obronie, a przede wszystkim byli skuteczniejsi. Wygrali tę część aż 20:9. Kluczowe były ostatnie 2,5 min. Przy prowadzeniu Stelmetu 62:61 za trzy punkty trafił najpierw rozgrywający ostrowian Mike Scott, a następnie znowu zza linii 6,75 Ivan Maras. Na półtorej minuty przed końcem Argen Stal prowadziła 67:62. Próby zielonogórzan doprowadzenia do remisu rzutami z dystansu nie przyniosły już skutku.

Punkty:

Stelmet: Darko Planinic 13, Markel Starks 13, Michał Sokołowski 10, Adam Hrycaniuk 7, Łukasz Koszarek 7, Gabe DeVoe 5, Jarosław Mokros 3, Przemysław Zamojski 3, Zeljko Sakic 3, Quinton Hosley 0.

Stal: Mateusz Kostrzewski 14, Mike Scott 12, Ivan Maras 12, Michał Chyliński 11, Daniel Szymkiewicz 7, Shawn King 5, Michał Nowakowski 5, Przemysław Żołnierewicz 4, Witalij Kowalenko 1.

Wyniki ćwierćfinałów:

Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gd. 67:74 (15:28, 12:17, 20:13, 20:16)
Stelmet Enea BC Zielona Góra - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 64:71 (21:16, 19:24, 15:11, 9:20)

Program finałowego turnieju PP koszykarzy:

piątek, 15 lutego
ćwierćfinały:
Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza (18.00)

Zobacz więcej na temat: Koszykówka SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Koszykarz Houston Rockets James Harden zdobył 42 punkty, lecz jego zespół przegrał w meczu ligi NBA w Minneapolis z tamtejszymi Timberwolves 111:122. To jego 31. spotkanie z rzędu, w którym zdobył 30 lub więcej punktów.