more_horiz
Wiadomości

Ustalono przyczynę śmierci Emiliano Sali. Trwają poszukiwania ciała pilota

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 10:59
Poznaliśmy wyniki identyfikacji zwłok argentyńskiego piłkarza Emiliano Sali, który zginął w katastrofie awionetki nad kanałem La Manche. Piłkarz Cardiff City zmarł w wyniku urazów głowy oraz tułowia. 
Kibice Nantes oddali hołd Emiliano Sali
Kibice Nantes oddali hołd Emiliano Sali Foto: Twitter.com/FCNantes (screen)

O przyczynach zgonu jako pierwszy poinformował angielski "The Sun". Sekcję zwłok przeprowadzono w angielskim Dorset. Wiadomo, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni policja przedstawi tymczasowy raport w sprawie tragedii. Brytyjskie śledztwo w tej sprawie może potrwać nawet rok. 

Najpierw poinformowano jednak o wynikach sekcji zwłok. Wynika z niej, że piłkarz zmarł w wyniku obrażeń głowy i tułowia. Wykluczono utonięcie. Prawdopodobnie 28-latek zmarł w wyniku uderzenia maszyny o powierzchnię. 

"The Telegraph" poinformowało z kolei, iż śledczym udało ustalić się nazwisko właściciela awionetki, którą podróżowali Sala i brytyjski pilot David Ibbotson. Tożsamości nie podano jednak do informacji publicznej. 

UEFA poinformowała tymczasem, że wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy rozpoczną się od minuty ciszy poświęconej Argentyńczykowi. 

Samolot, którym podróżował Sala, zniknął z radarów 21 stycznia. Piłkarz leciał z Nantes do Cardiff. Zawodnik podpisał kontrakt z walijską drużyną dwa dni wcześniej, ale wrócił do Francji, by zabrać swoje rzeczy i pożegnać się z kolegami z byłej drużyny. Argentyńczyk grał w barwach FC Nantes od 2015 roku. 

Zwłoki Sali odnaleziono 3 lutego, po blisko dwóch tygodniach poszukiwań. Trwają poszukiwania ciała Ibbotsona, który pilotował maszynę. 

pm


Zobacz więcej na temat: SPORT Piłka nożna Ligue 1
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zidentyfikowano ciało, które wydobyto z wraku awionetki. To piłkarz Emiliano Sala

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 07:10
W nocy z czwartku na piątek udało się zidentyfikować ciało, które wydobyto z wraku awionetki, znalezionego w Kanale La Manche. Policja potwierdziła, że zaginiony piłkarz Emiliano Sala nie żyje.
rozwiń zwiń