more_horiz
Wiadomości

MŚ U20 2019: znamy wszystkich uczestników turnieju. Mecz otwarcia za sto dni

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 15:57
Do rozpoczęcia rozgrywanych w Polsce piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 pozostało sto dni. Poznaliśmy też wszystkich 24 uczestników turnieju. Losowanie grup zaplanowano na 24 lutego w Gdyni. 
Logo mistrzostw świata U20
Logo mistrzostw świata U20Foto: FIFA.COM (screen)

Jako ostatni prawo gry w światowym czempionacie zapewnili sobie piłkarze z Afryki oraz Ameryki Południowej. Sensacją eliminacji jest brak awansu Brazylii, przez co na polskich boiskach nie zobaczymy wschodzącej gwiazdy Realu Madryt Viniciusa Juniora. 

Na mistrzostwa zakwalifikowały się natomiast Argentyna, Ekwador, Kolumbia oraz Urugwaj. Afrykę reprezentować będą z kolei drużyny Nigerii, Mali, RPA i Senegalu. 

Wcześniej prawo startu w turnieju wywalczyło szesnaście innych drużyn. Biało-czerwoni, jako gospodarze, byli pewni udziału w mistrzostwach bez gry w eliminacjach. Ponadto udział w turnieju weźmie pięć innych europejskich reprezentacji. Będą to Francja, Norwegia, Portugalia, Włochy i Ukraina. Zabraknie natomiast obrońców tytułu - Anglików.

Ponadto do Polski przyjadą cztery drużyny z Azji: Arabia Saudyjska, Katar, Korea Południowa i Japonia, cztery ze strefy CONCACAF (Ameryka Centralna i Północna): Honduras, Meksyk, Panama i USA oraz dwie reprezentacje z Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti. 

Ceremonię losowania grup zaplanowano na 24 lutego w Gdyni. Wówczas dowiemy się z kim zagrają podopieczni Jacka Magiery oraz poznamy turniejową drabinkę. Mecze będą odbywać się w sześciu polskich miastach. Oprócz Gdyni będą to: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Lublin, Łódź i Tychy. 

Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 23 maja-15 czerwca 2019 roku. Mecz otwarcia, finał oraz grupowe spotkania Polaków odbędą się na stadionie Widzewa Łódź. 

pm 

Zobacz więcej na temat: SPORT Piłka nożna fifa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MŚ U20 2019: zaprezentowano logo mistrzostw. Poznaliśmy terminarz imprezy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 13:31
Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) zaprezentowała terminarz oraz oficjalne logo mistrzostw świata U20, które w 2019 roku zostaną rozegrane na polskich stadionach. Polska, jako gospodarz imprezy, znajdzie się w grupie A. 
rozwiń zwiń