Puchar Włoch: hokejowy wynik we Florencji. Fiorentina zdemolowała Romę

2019-01-30, 21:46

Enrico Chiesa zdobył trzy gole w meczu z Romą. Foto: PAP/EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Piłkarze Fiorentiny pokonali u siebie AS Romę aż 7:1 (3:1) i awansowali do półfinału Pucharu Włoch. Bohaterem ekipy z Florencji był zdobywca trzech bramek Enrico Chiesa.

Chiesa rozpoczął wielkie strzelanie na Stadio Artemio Fracchi, zdobywając bramki w 7. i 18. minucie gry. Niebawem goście zdobyli gola kontaktowego za sprawą Aleksandara Kolarova. Na trafienie Serba odpowiedział jednak Luis Muriel. Dla Kolumbijczyka, który w styczniu trafił do Fiorentiny z hiszpańskiej Sevilli, to trzeci z rzędu mecz w nowych barwach.

Do prawdziwej demolki gości doszło jednak po przerwie. Szwedzki bramkarz "Giallorossich" Robin Olsen wyciągał piłkę z siatki po strzałach Marco Benassiego, Giovanniego Simeone (dwukrotnie) oraz Chiesy, który skompletował tym samym hat-tricka. Dodatkowo rzymianie kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Edina Dzeko.

Dzięki środowemu hat-trickowi Chiesa ma na koncie już pięć bramek w Pucharze Włoch. Lepszy pod tym względem od Włocha jest tylko Krzysztof Piątek. Polski napastnik jesienią sześciokrotnie trafiał do siatki jako piłkarz Genoi, natomiast we wtorek zdobył dwa gole, które przesądziły o awansie AC Milan do półfinału.

W najlepszej czwórce rozgrywek zameldowała się też Fiorentina. Pogromcy rzymian zmierzą się w półfinale ze zwycięzcą starcia Atalanty Bergamo z broniącym trofeum Juventusem.