Bundesliga: Bayern Monachium - VfB Stuttgart. Derby Południa dla mistrza Niemiec, Lewandowski przypieczętował zwycięstwo

2019-01-27, 18:50

Robert Lewandowski i Serge Gnabry podczas meczu Bayernu z VfB Stuttgart w Bundeslidze . Foto: PAP/EPA/ANDREAS SCHAAD

Aktualny mistrz Niemiec Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie pokonał u siebie drużynę VfB Stuttgart 4:1 (1:1) w meczu 19. kolejki Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski strzelił gola, zaliczył asystę oraz nie wykorzystał rzutu karnego w 66. minucie meczu. Bawarczycy tracą do lidera Borussii Dortmund sześć punktów.

Mecz na Allianz Arena ułożył się po myśli gospodarzy, już w piątej minucie po asyście kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego Hiszpan Thiago Alcantara otworzył wynik meczu w Monachium. Bawarczycy wcale nie zamierzali zwalniać tempa i już w szóstej minucie kolejną dobrą okazję miał Joshua Kimmich, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Roberta Zielera.

W 26. minucie fantastycznym strzałem popisał się Anastasios Donis, który nie dał żadnych szans Manuelowi Neuerowi. Na ponad piętnaście minut przed końcem pierwszej części spotkania Bayern Monachium remisował przed własną publicznością z ekipą VfB Stuttgart 1:1.

Kilka minut później zespół gości miał kolejną szansę by zdobyć drugą bramkę, ale uderzenie Donisa z problemami obronił Neuer.

Jeszcze przed końcem pierwszej części bliski strzelenia gola był Kingsley Coman, ale futbolówka minimalnie minęła słupek bramki VfB. Po pierwszych trzech kwadransach mistrz Niemiec remisował u siebie z drużyną ze Stuttgartu.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy na bramkę Zielera uderzał świeżo wprowadzony na murawę Serge Gnabry. Po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od Christiana Gentnera i wpadła do siatki. Szczęśliwie Bawarczycy wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu.

W 63. minucie ponownie zrobiło się groźnie pod bramką monachijczyków. Tym razem szczęścia zabrakło Gonzalezowi i piłka wylądowała na słupku bramki monachijczyków.

Chwilę później przed okazją na podwyższenie wyniku stanął Robert Lewandowski, który jednak nie wykorzystał rzutu karnego po faulu Gentnera.

Co nie udało się Polakowi, udało się Leonowi Goretzce, który wykończył dośrodkowanie Kimmicha i strzelił trzeciego gola dla Bayernu. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu gospodarze pewnie prowadzili przewagą dwóch bramek.

W samej końcówce meczu Robert Lewandowski zrehabilitował się za sytuację z 66. minuty i ustanowił wynik spotkania, podwyższając rezultat na 4:1.

Podopieczni Niko Kovaca okazali się lepsi w Derbach Południa i wciąż znajdują się na drugim miejscu w tabeli niemieckiej Bundesligi. Liderem pozostaje świetnie spisująca się w tym sezonie Borussia Dortmund, która ma na swoim koncie 48 punktów. Monachijczycy tracą do pierwszego miejsca sześć oczek.

19. kolejka niemieckiej Bundesligi

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 4:1 (1:1)

Bramki: dla Bayernu: T. Alcantara - 5, Ch. Gentner - 55 (gol samobójczy), R. Lewandowski - 66 (nie strzelił karnego), 84, L. Goretzka - 71 | dla VfB: A. Donis - 26