more_horiz
Wiadomości

Joanna Jędrzejczyk: byłam ostra jak brzytwa i chciałabym, żeby to wróciło

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 12:36
Ostatni czas nie jest łatwy dla Joanny Jędrzejczyk - Polka przegrała 3 z 4 walk w UFC i chce wrócić na zwycięski szlak. Polska zawodniczka w "Trzeciej Stronie Medalu" rozmawiała z Adamem Maleckim.
Audio
  • Joanna Jędrzejczyk w "Trzeciej Stronie Medalu" (Trójka)
Joanna Jędrzejczyk
Joanna JędrzejczykFoto: Printscreen/x-news

Joanna Jędrzejczyk to bez wątpienia jedna z najlepszych zawodniczek w historii UFC. Pięciokrotnie broniła mistrzowskiego pasa, aż do starcia z Rose Namajunas, do którego doszło w listopadzie 2017 roku, była w oktagonie niepokonana. Później próbowała odzyskać pas, lecz bezskutecznie.

Po zwycięstwie z Tecią Torres Jędrzejczyk spróbowała swoich sił w wyższej kategorii wagowej, ale w grudniu ubiegłego roku przegrała po pięciorundowej walce z dobrze jej znaną Walentiną Szewczenko.

Na razie Polka oczyszcza swoją głowę przed powrotem do oktagonu.

- Wypoczęta i zrelaksowana wróciłam kilka dni temu z Tajlandii, z miejsca, które skradło moje serce. To był pierwszy kraj poza Polską, w którym poczułam, że mogłabym być i mieszkać. Pierwszy raz byłam tam po to, by wypocząć, wcześniej to były tylko treningi. Nie było odpoczynku, inni zawodnicy szli się kąpać i jeść, a ja musiałam wbiegać pod górkę i robić przysiady. To nauczyło mnie hartu ducha i siły. Myślę o tym, żeby wrócić do korzeni, brakuje mi takiej sportowej agresji, którą miałam. Byłam ostra jak brzytwa i chciałabym, żeby to wróciło - mówiła w rozmowie z Adamem Maleckim.

Dlaczego Jędrzejczyk odrzuciła propozycję walki w marcu, jaki ma wymarzony scenariusz na najbliższe sportowe wyzwania i w jaki sposób radzi sobie z niedawną krytyką? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

ps, PolskieRadio24.pl, Trójka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UFC 235: Jon Jones poznał kolejnego rywala. Skandalista obroni pas?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 12:05
2 marca na gali UFC 235 Jon Jones podejmie się zadania obrony mistrzowskiego pasa wagi półciężkiej. Rywalem w tym starciu będzie Anthony Smith.
rozwiń zwiń