more_horiz
Wiadomości

Biegi narciarskie: wielki sukces Moniki Skinder. Polka wicemistrzynią świata juniorek

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 19:16
Monika Skinder zdobyła srebrny medal w sprincie techniką klasyczną podczas rozgrywanych w Lahti mistrzostw świata juniorów. Poprzedni medal dla Polski w biegach narciarskich w tej kategorii wiekowej był w 2003 roku dziełem Justyny Kowalczyk.
Audio
  • O wyniku Moniki Skinder - mówi jej klubowy trener z Tomaszowa Lubelskiego, Waldemar Kołcun. (IAR)
Monika Skinder
Monika Skinder Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Skinder, która w eliminacjach osiągnęła szósty rezultat, w finale musiała uznać wyższość jedynie Kristine Stavaas Skistad. Norweżka była szybsza o 0,63 s. Trzecie miejsca zajęła Finka Anita Korva - 0,71 s straty.

17-letnia Polka 12 stycznia zdobyła swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata. W sprincie techniką dowolną w Dreźnie zajęła 20. miejsce.

Od blisko roku trenerem kobiecej kadry jest Aleksander Wierietielny - były szkoleniowiec Kowalczyk, która teraz jest jego asystentką. Dwukrotna mistrzyni olimpijska swoją wielką karierę również zaczęła od srebrnego medalu mistrzostw świata juniorów. 16 lat temu druga była w szwedzkiej miejscowości Solleftea.

W ćwierćfinałach odpadły Izabela Marcisz, Weronika Kaleta i Eliza Rucka. Natomiast w rywalizacji chłopców Dawid Damian, Wiktor Czaja i Michał Boreczek przepadli w eliminacjach.

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PŚ w biegach narciarskich. Zawody w Dreznie. Monika Skinder powoli zdobywa teren

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 20:17
Szwedka Stina Nilsson i Norweg Sindre Bjoernestad Skar wygrali w sobotę w Dreźnie sprinty (1,6 km) techniką dowolną z cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Z Polaków najwyżej sklasyfikowana została 17-letnia Monika Skinder - na 20. miejscu. W młodej Polce upatruje się talentu na miarę Justyny Kowalczyk.
rozwiń zwiń