more_horiz
Wiadomości

PŚ w Zakopanem: biało-czerwoni uczczą jubileusz Horngachera? "O takich rzeczach się nie rozmawia"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 16:06
Przed równo dwudziestoma laty konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem wygrał Austriak Stefan Horngacher, dzisiejszy trener reprezentacji Polski. Były fizjoterapeuta polskiej kadry, a obecnie ekspert telewizyjny Rafał Kot uważa, że nie będzie to stanowiło dodatkowej presji dla biało-czerwonych - O takich rzeczach się nie rozmawia - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl. 
Rafał Kot
Rafał Kot Foto: PolskieRadio24.pl

W sezonie 2018/2019 skoczkowie rywalizują w 40. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach. 

Kot uważa, że wspominanie sukcesu szkoleniowca nie pomogłoby jego zawodnikom. 

- O takich rzeczach się nie rozmawia, żeby to nie przesłoniło tego, nad czym skoczkowie mają się dzisiaj skupić - zaznaczył.

Nasz rozmówca jest pod wrażeniem pracy Horngachera z polską kadrą. Zwrócił też uwagę na to, jak do swoich obowiązków podchodzą członkowie sztabu. 

- Stefan jest doskonałym psychologiem. Zawsze po zawodach odbywają się analizy wideo najpierw w sztabie, a potem z zawodnikami. Ustala się wtedy priorytety na start: inne są na serię próbną, a inne na konkurs. Ważne jest to, co zawodnik pokaże w zawodach - zauważył.

Rafał Kot skomentował także wczorajszy błąd przy lądowaniu Kamila Stocha w drugiej serii konkursu drużynowego. 

- Obserwując ten skok, widziałem, że w drugiej fazie lotu Kamila zaczęło coś lekko skręcać, przez co nie podszedł perfekcyjnie do lądowania - wspominał.

Były fizjoterapeuta polskich skoczków był zadowolony z postawy swojego syna - Macieja, który mimo nienajlepszej formy podczas obecnego sezonu, był solidnym punktem biało-czerwonych podczas zawodów drużynowych. 

- Jako ojciec bardzo się wczoraj cieszyłem. Denerwowałem się przed jego pierwszym skokiem, przed drugim byłem spokojny. Oba skoki były dobre i bardzo wysoko ocenione - zakończył. 

Początek konkursu o godzinie 16.00. 

pm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PŚ w Zakopanem: kto faworytem konkursu? "Wczoraj najlepszy był Kraft"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 15:11
Kto jest faworytem niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbędzie się na skoczni w Zakopanem? Zdaniem byłego fizjoterapeuty polskiej kadry Rafała Kota, wśród kandydatów do podium należy wymieniać Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. - Wczoraj najlepszy był jednak Stefan Kraft - przypomniał Kot w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl 
rozwiń zwiń