X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Poczułam się, jakbym umarła". Agnieszka Radwańska "poraża elegancją", a powrót na kort jest nierealny

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 11:00
Nie było konferencji prasowej, ale stosowna komunikacja w mediach społecznościowych spotkała się z niesamowitą reakcją. Świat tenisa oraz kibice mocno ale z szacunkiem i pozytywnie zareagowali na informację o zakończeniu kariery przez naszą tenisistkę, która obecnie przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości.
Audio
  • Agnieszka Radwańska o okolicznościach końca kariery, stanie zdrowia i nowych wyzwaniach. Rozmawiał Cezary Gurjew (PR)
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Foto: shutterstock

Wspaniała kariera (jakby) wbrew warunkom fizycznym, tytuły, wygrane, wspaniałe emocje, pozycja w rankingach - wszystko osiągnięte ciężką pracą i obciążeniami, które musiały kiedyś dać o sobie znać. Smukła, dziewczęca, z pomysłem i "pazurem" - przeciwko większym i silniejszym rywalkom, dostarczała nam wspaniałych emocji olbrzymim wysiłkiem. Do tego stres: przeloty, treningi, konferencje - wszędzie trzeba zdążyć i być w odpowiedniej dyspozycji.  Takie obciążenia musiały dać o sobie znać, dlatego decyzję o zakończeniu kariery należy przyjąć z szacunkiem i zrozumieniem.

- W czwartek wyszłam na kort po 2,5 miesięcznej przerwie, wytrzymałam ledwo 40 minut, po dwudziestu, myślałam że "zejdę", nie mówię o bąblach i krwiakach na dłoni, ale ból stawów, sztywnośc nadgarstka i barku świadczą o tym jak mój organizm jest zniszczony - powiedziała nasza mistrzyni tenisa w rozmowie z Cezarym Gurjewem.

Powiedzenie, że "sport to zdrowie" odnosi się do jego rekreacyjnej formuły. Zawodowstwo niesie ze sobą zdrowotne konsekwencje, niejeden wielki mistrz się o tym przekonał. Agnieszkę czeka teraz nowe życie, inne wyzwania, być może nie mniej atrakcyjne. Na razie była (już) tenisistka "poraża elegancją" i udzieliła wywiadu wysłannikowi Polskiego Radia. Co ciekawe, zawodniczka nie zorganizowała okolicznościowej konferencji prasowej by zakomunikować o zakończeniu przygody z tenisem. Wykorzystała jedynie swoje kanały komunikacyjne w mediach społecznościowych, a mimo to odzew był ogromny - co świadczy o niej tylko w samych superlatywach.

W życiu Agnieszki Radwańskiej czas na nowe wyzwania...zaczęła od pierwszego w życiu "selfie" z redaktorem Cezarym Gurjewem z Polskiego Radia W życiu Agnieszki Radwańskiej czas na nowe wyzwania...zaczęła od pierwszego w życiu "selfie" z redaktorem Cezarym Gurjewem z Polskiego Radia

- Odzew był olbrzymi (zwłaszcza że w skali światowej ),  chwytał za serce, wielu zorientowało się że nie będzie już meczów do oglądania, ale decyzja nie mogła być inna, choć przemyślana na wszystkie strony, ból jaki czułam po lekkiej (i krótkiej) gierce dowodzi jak zniszczony jest mój organizm - powiedziała Agnieszka Radwańska w rozmowie z wysłannikiem PR, którym był Cezary Gurjew.

Gorąco zapraszamy do przesłuchania całej rozmowy z naszą (byłą już) zawodniczką. Jednocześnie życzymy jej zdrowia i  powodzenia w realizacji nowych wyzwań.

Hubert Borucki, PolskieRadio24.pl

Czytaj także

Agnieszka Radwańska lada moment zadecyduje co dalej. "Stopa jest zmiażdżona, zastrzyki już nie pomagają"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 08:20
Agnieszka Radwańska zapowiedziała, że w listopadzie podejmie decyzję dotyczącą jej dalszej przyszłości. Tenisistka, która od dawna zmaga się z kłopotami zdrowotnymi, wobec braku poprawy sytuacji nie wyklucza zakończenia kariery. - Jestem realistką - zaznaczyła.
rozwiń zwiń